Zakończenie projektu miast partnerskich

Zakończył się projekt pt. "Czesko – polski most współpracy" realizowany przez miasto Odry w Czechach oraz Kuźnię Raciborską w ramach dotacji z Funduszu mikroprojektów w Euroregionie Silesia.
Głównym celem projektu było nawiązanie i kontynuacja współpracy pomiędzy organizacjami działającymi po czeskiej i polskiej stronie. Projekt dotyczył między innymi takich dziedzin jak: ochrona przyrody, miłośnicy rzeki Odry, ochrona zabytków kultury, historia miejscowości i regionu, kluby pozaszkolne dla dzieci i młodzieży, kluby muzyczne, fotograficzne, muzyka sakralna, szkoła muzyczna, klub turystyczny, strażacy, klub emerytów i rencistów, drużyny piłkarskie, harcerze, stowarzyszenia obywatelskie.

W ramach projektu odbyły się dwa spotkania. Pierwsze miało miejsce 22 października 2011r., gdzie przedstawiciele stowarzyszeń z naszej gminy spotkali się w Odry z przedstawicielami strony Czeskiej.
Rewizyta gości z Odry odbyła się 21 kwietnia 2012r.

Ostatnie spotkanie w ramach projektu z przedstawicielami czeskich stowarzyszeń odbyło się w oderskim ratuszu 9 maja 2012r. Celem spotkania była ocena pogłębionej współpracy obu miast partnerskich w ramach odbytych spotkań i przedłożonego planu ustalonych wspólnych działań i współpracy. Na tym spotkaniu był również obecny przedstawiciel Naszego miasta dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji pan Michał Fita.

ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA 22.10.2011

ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA 21.04.2012

Materiał filmowy z wizyty w Kuźni Raciborskiej

Informacja o projekcie

Piotr Nienartowicz

Ta witryna internetowa wykorzystuje technologię plików cookie (tzw. "ciasteczek"). Zamykając poniższe okienko, automatycznie wyrażasz zgodę na wysyłanie cookies do Twojej przeglądarki. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information