Spartanie z medalami Pucharu Polski w Koninie!

W sobotę, 28 maja w Koninie odbyły się zawody Pucharu Polski w brazylijskim jujitsu. Wśród ponad 600 zawodników z całej Polski znalazło się czterech reprezentantów Kuźniańskiej Sparty. Są to jedne z najbardziej prestiżowych zawodów w Polsce. Pierwszy swoje zmagania rozpoczął Wiesław Kręcisz, który już około godziny ósmej rano rozpoczął walki. Niestety po mocnym pojedynku, przeciwnikowi udało się złapać naszego zawodnika w technikę kończącą i ręka rywala powędrowała w górę. Nasz zawodnik mimo ogromnego głodu walki nie miał już szans się „odkuć” odpadając z turnieju. Następnie do rywalizacji przystąpił Patryk Ogonowski. W pierwszej walce wygrał pewnie z przeciwnikiem z Kielc 8:2 na punkty. Podczas swojej drugiej i trzeciej walki udało mu się poddać obu przeciwników duszeniem tym samym utorował sobie drogę do finału. W ostatniej walce musiał uznać wyższość przeciwnika przegrywając finał 5:10 w punktach z zawodnikiem z Krakowa tym samym zdobywając srebrny medal w kategorii Adult purpurowe pasy -82,3kg. Dokładając do kolekcji 4 medal w karierze z tej imprezy. Równolegle do walk Patryka, do swoich pojedynków przygotowywał się kolejny zawodnik Sparty - Bartosz Foksowicz. Po pierwszym pojedynku z ręką w górze został Kuźnianin pewnie wygrywając na punkty 3:0. Niestety druga walka zawodnika nie poszła tak dobrze i przegrał on po wyrównanej walce poprzez punkty. Z powodu dużej ilości zawodników jeden wygrany pojedynek nie zapewnił młodemu zawodnikowi Sparty miejsca medalowego. Ostatnim startującym Kuźnianinem tej majowej soboty był trener Kuźniańskiej Sparty - Maciej Kriwienok. Startujący w kategorii brązowe/czarne pasy Masters - 88,3kg trener do pierwszej walki wyszedł bardzo mocno obciążony zbijaniem wagi (około 3kg ostatniego dnia!). Pokazał on jednak klasę i poprowadził walkę na jego zasadach kończąc z ręką w górze. Następna walka wyglądała bardzo podobnie. Kuźniański pionier Jiu Jitsu skontrolował przeciwnika, zapewnił sobie odpowiednią przewagę punktową i zakończył walkę wygrywając 5:0 na punkty zostawiając sobie siły na finałowy pojedynek. Finałowy pojedynek niestety nie potoczył się po naszej myśli i po iście szachowej rozgrywce po skończonym czasie walki przeciwnik miał na koncie więcej akcji punktowanych, tym samym Maciej Kriwienok wrócił do domu ze srebrnym medalem. Podsumowując Spartanie z drugiej najbardziej obsadzonej krajowej imprezy BJJ wrócili z dwoma srebrnymi medalami Macieja Kriwienoka oraz Patryka Ogonowskiego oraz cennym doświadczeniem bitewnym Wiesława Kręcisza oraz Bartosza Foksowicza.
Zarząd Klubu Sportowego Sparta serdecznie dziękuję Gminie Kuźnia Raciborska za wsparcie !

Piotr Nienartowicz

Ta witryna internetowa wykorzystuje technologię plików cookie (tzw. "ciasteczek"). Zamykając poniższe okienko, automatycznie wyrażasz zgodę na wysyłanie cookies do Twojej przeglądarki. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information