Aktualności

 O NAS           STATUT           AKTUALNOŚCI


 

17 czerwca 2021

LOKALNE PIĘKNO III EDYCJA 18.06.2021 – 28.08.2021
GRAJ W ZIELONE

Zarząd Osiedla Stara Kuźnia wraz z Urzędem Miejskim w Kuźni Raciborskiej zaprasza do wzięcia udziału w III Edycji Konkursu Fotograficznego LOKALNE PIĘKNO.
Jesteśmy gminą leśną i zachęcamy GRAJ W ZIELONE.
Konkurs obejmuje jedną kategorię zdjęć: Tereny zielone Gminy Kuźnia Raciborska
- las, łąka, ogródek, podwórko lub działka – liczy się żeby było zielono i na terenie Gminy Kuźnia Raciborska.
Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone nagrodami rzeczowymi w postaci roweru, tabletu i smartwatcha. Uczestnikami mogą być dorośli i dzieci. Warunkiem udziału jest wykonanie tylko jednego zdjęcia, przesłanie pracy konkursowej i wypełnionego zgłoszenia (foto lub pdf) na adres mailowy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Szczegóły i regulamin znajdują się na stronach internetowych:
Osiedle Stara Kuźnia
www.kuzniaraciborska.pl
Zachęcamy do pobrania i wypełnienia formularza zgłoszeniowego oraz do zapoznania się z regulaminem.
Formularz zgłoszeniowy
Regulamin
Konkurs skierowany jest do amatorów i pasjonatów fotografii - nie mogą brać w nim udziału profesjonaliści, artyści fotograficy i osoby wykonujące fotografie w celach zarobkowych. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 10.09.2021 r. Zdjęcia mają być wykonane w okresie trwania konkursu fotograficznego „Lokalne piękno” 18.06.2020 – 28.08.2021 bez użycia drona - tzw. autorskie zdjęcia z ręki.

Życzymy udanych zdjęć i… GRAJ W ZIELONEZIELONE!


 

19 września 2020

II Edycja Konkursu Fotograficznego „Lokalne piękno” rozstrzygnięta.
28 września 2020 r. o godz. 14:00 w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej zostaną uroczyście wręczone nagrody laureatom II Edycji Konkursu Fotograficznego „Lokalne piękno”.
Gratulujemy i zapraszamy laureatów:
1 miejsce Andrzej Czech (nagroda rzeczowa rower).
2 miejsce Tomasz Napiórkowski (nagroda rzeczowa tablet).
3 miejsce Katarzyna Tomczak (nagroda rzeczowa smartwatch).
Komisja Konkursowa składająca się z siedmiu członków dokonała oceny prac. Stwierdzono zgłoszenie 65 prac do konkursu. Wszystkie prace spełniły wymagania regulaminu konkursowego. Komisja w swoich ocenach poza obiektywnymi kryteriami co do zgodności tematycznej, jakości i estetyki prac, wzięła również pod uwagę indywidualność spojrzenia autorów oraz artyzm wykonanych fotografii. Po przeprowadzeniu wnikliwej analizy prac wyłoniono laureatów.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i gratulujemy wspaniałych prac, na których w niepowtarzalny sposób uwieczniono lokalne piękno.

   


 

16 września 2020


 

7 września 2020

Serce rośnie kiedy młodzież zamiast leniuchować swój wolny czas spędza na sprzątaniu terenów zielonych, tj. ul. Działkowców, ul. Klonowa i teren przy Wodniku. Spontaniczna i płynąca z serca akcja zakończyła się 10 workami śmieci różnych, materacem oraz pięcioma oponami z rowerów. Wiktoria, Martyna i Sebastian jesteście wielcy. Brawo dla Was!

   


 

17 lipca 2020

A więc tak: pandemia trwa, ale czy to znaczy, że wszystko leży ugorem? Otóż nic podobnego! Park przy ul. Topolowej po wczesno-wiosennej wycince pielęgnacyjnej oraz usunięciu drzew po wichurze, musiał zostać wysprzątany. Chociaż to jeszcze nie koniec, już dziś można swobodnie spacerować i cieszyć się bliskością natury.

    

 


 

10 lipca 2020

Kuźnia Raciborska ul. Kościelna DW425

Ruszyły prace wykonawcze wnioskowanej przez Zarząd Osiedla Stara Kuźnia sygnalizacji świetlnej  -  przejście dla pieszych przy kościele.

   


 

9 lipca 2020

Zarząd Osiedla Stara Kuźnia serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Lokalne piękno” 10.07.2020 – 12.09.2020, który współorganizuje z Urzędem Miejskim w Kuźni Raciborskiej. Konkurs obejmuje jedną kategorię zdjęć: Widokówka z Gminy Kuźnia Raciborska. Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone nagrodami rzeczowymi w postaci roweru, tabletu i smartwatcha. Uczestnikami mogą być dorośli i dzieci. Warunkiem udziału jest wykonanie tylko jednego zdjęcia, przesłanie pracy konkursowej i wypełnionego zgłoszenia na  podany adres mailowy. Szczegóły i regulamin znajdują się na stronach internetowych:

www.kuzniaraciborska.pl, www.facebook.com/osiedlestarakuznia

Adres do dostarczania prac i zgłoszeń:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy do pobrania i wypełnienia formularzy zgłoszeniowych oraz do zapoznania się z regulaminem:

Formularz zgłoszeniowy 

Regulamin

Konkurs skierowany jest do amatorów i pasjonatów fotografii - nie mogą brać w nim udziału profesjonaliści, artyści fotograficy i osoby wykonujące fotografie w celach zarobkowych.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 19.09.2020 r.

Zdjęcia mają być wykonane w okresie trwania konkursu fotograficznego „Lokalne piękno” 10.07.2020 – 12.09.2020 bez użycia drona - tzw. autorskie zdjęcia z ręki.

Życzymy udanych zdjęć i dużo satysfakcji z utrwalania lokalnego piękna.


 

20 kwietnia 2020

Z przyjemnością informujemy, iż z inicjatywy Zarządu Osiedla Stara Kuźnia na ul. Topolowej stanęła wiata przystankowa.

   


 

2 lutego 2020

Bal ze Starą Kuźnią za nami. Było wspaniale. Pyszne jedzenie - Restauracja Nad Rudą, pyszny i piękny tort - Piekarnia Cukiernia Rynek, świetna muzyka - Dj Mateusz Bater Maślanka i przede wszystkim wspaniali goście.
Dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym karnawale!

   


 

26 stycznia 2020

W piątek 24.01 br. odbył się I Comber Sołectw Gminy Kuźnia Raciborska. Kuźniański MOKSiR gościł sołtysów oraz członków rad poszczególnych sołectw naszej gminy. Spotkanie zorganizowane w godzinach popołudniowych miało na celu wspólne poznanie się i wymianę doświadczeń dotyczących codziennej pracy na rzecz sołectw i całej gminy. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była przewodnicząca Zarządu Osiedla Stara Kuźnia - Maria Wyszomierska. Gospodarzami spotkania były Osiedle Stara Kuźnia wraz z Osiedlem nr 1, dlatego też Comber poprowadzili wspólnie Maria Wyszomierska i Jacek Gąska - przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1. Na stołach pojawiły się przysmaki z wszystkich sołectw, a dzięki sołtys Turza Marcelinie Waśniowskiej artystycznie wzbogacili spotkanie Piotr Scholz i Eugeniusz Loska. Ponieważ pomysł corocznych spotkań spotkał się z ogólną aprobatą, Comber będzie miał swoją kontynuację we wzajemnej współpracy sołectw i kolejnym spotkaniu. Wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć wystawę konkursową Lokalne Piękno, która ciągle gości w sali MOKSiR-u i przedstawia w fotografii piękno gminy Kuźnia Raciborska. Przyszłorocznym gospodarzem Combra zostało sołectwo Budziska.

    


 

2 stycznia 2020

Zarząd Osiedla Stara Kuźnia serdecznie zaprasza na zabawę karnawałową, która odbędzie się 1 lutego 2020 r. o godz. 20:00 w Restauracji Nad Rudą. Zaproszenia w cenie 140zł od pary do nabycia w Sklepie Wielobranżowym Tim (ul. Klasztorna 3, Kuźnia Raciborska) oraz u Przewodniczącej Zarządu.


 

15 grudnia 2019

Z CYKLU PRZEDŚWIĄTECZNIE

Podczas Jarmarku Świątecznego w Kuźni Raciborskiej, przed rozświetleniem choinki przez Druhów z OSP Kuźnia, rozdawaliśmy mufinki i zimne ognie. Przekazaliśmy z ramienia Zarządu, wykonane przez Sonię, starokuźniańskie rękodzieło w postaci Misia Colargola, które zasiliło prowadzoną podczas jarmarku licytację na rzecz leczenia małej mieszkanki Kuźni Raciborskiej.

   

   

  


 

12 grudnia 2019

Z CYKLU PRZEDŚWIĄTECZNIE

Honorując wkład Druhów OSP Kuźnia Raciborska w utrzymanie bezpieczeństwa, stałą gotowość do niesienia pomocy oraz ceniąc ich dbałość o zabytkowy dwukonny wóz strażacki, sfinansowaliśmy iluminację tego pojazdu. Druhowie dziękujemy w imieniu lokalnej społeczności za Waszą służbę i mamy nadzieję, że ta iluminacja ucieszy oczy wszystkich mieszkańcow naszej gminy oraz przejezdnych. Pozdrawiamy

 


 

11 grudnia 2019

Z CYKLU PRZEDŚWIĄTECZNIE

Oświetliliśmy dla Was ul. Kozielską :)

  


 

5 grudnia 2019

Z CYKLU PRZEDŚWIĄTECZNIE

Dzisiaj oświetliliśmy dla Was ul. Raciborską :)

  


 

15 października 2019

21 października 2019 r. o godz. 17:00 MOKSiR w Kuźni Raciborskiej zaprasza w ramach Kuźniańskiej Jesieni Kulturalnej na wystawę fotografii, która jest owocem I Edycji Konkursu Fotograficznego LOKALNE PIĘKNO. Konkurs został zainicjowany przez Zarząd Osiedla Stara Kuźnia przy pełnym wsparciu i aprobacie Urzędu Miasta Kuźnia Raciborska.

Udział mógł wziąć każdy, kto wykonał fotografię na terenie gminy w terminie od 11 lipca do 12 września 2019 r.

Dzięki Kuźni Kultury prace uczestników mogą teraz ujrzeć światło dzienne w wydaniu, w jakim ujrzeli je jurorzy.

Nadesłano 59 fotografii konkursowych przez uczestników z naszej gminy, Nędzy, Sierakowic i Dąbrowy Górniczej.

Zdjęcia przedstawiają Kuźnię Raciborską, Turze, Rudy, Rudę Kozielską, , Budziska, Rudę oraz Siedliska.

Teraz widzowie wystawy będą mogli osobiście przekonać się, które prace najpiękniej odzwierciedlają nasze otoczenie.

Uczestnicy, którzy nie zdołali do tej pory odebrać swojego kubka z nadrukiem nadesłanej na konkurs fotografii, będą mogli odebrać go podczas otwarcia wystawy, a potem do 25 października 2019 r., w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej, ul. Słowackiego 4, pokój nr 3, Referat Edukacji, Sportu i Promocji. Po tym terminie nieodebrane kubki, zgodnie z ideą konkursu, będą wykorzystane do promowania gminy.

Zapraszamy wszystkich na otwarcie wystawy fotografii LOKALNE PIĘKNO, która zaskoczy Was siłą swojego przekazu.

21 października 2019 r. godz. 17:00 MOKSiR Kuźnia Raciborska - tu zobaczysz piękno, które Cię otacza.


 

3 października 2019

I piknik w Kuźni Raciborskiej pt. "Dzień Ziemniaka" za nami.

W minioną sobotę podczas "Dnia Ziemniaka", a tak naprawdę rozpoczętej już w piątek w kuźniańskiej szkole prawdziwie ziemniaczanej dwudniowej fety, każdy uczestnik pikniku miał możliwość posadzenia jedynego w swoim rodzaju personalizowanego... krokusa. Dzień Ziemniaka, który przygotował dla mieszkańców Zarząd Osiedla Stara Kuźnia okazał się być doskonałym sposobem na zacieśnienie lokalnych więzi. Prócz ziemniaczanych przysmaków, rozstrzygnięcia konkursu fotograficznego, muzyki i śpiewu, posadzono 1000 krokusów, by już na wiosnę cieszyły oko i zachęcały do spacerów. Teraz na górce każdy krokus ma znane tylko sobie i sadzącej osobie żeńskie bądź męskie imię. Powstał swoisty krokusowy spis imion, który wzejdzie na wiosnę.

Miejsce gdzie Zarząd Osiedla zorganizował imprezę nie jest przypadkowe. To właśnie w nim Zarząd czyni starania by powstał park. Prawdziwe miejsce spotkań, tak bardzo potrzebne mieszkańcom Kuźni.

Zarząd Osiedla Stara Kuźnia dziękuje wszystkim sponsorom za szczodre serca.

Pełna fotorelacja z Dnia Ziemniaka została zamieszczona TUTAJ

   

   

   

 


 

23 września 2019

I Edycja Konkursu Fotograficznego „Lokalne Piękno” rozstrzygnięta.

21 września 2019 r. w Kuźni Raciborskiej podczas pikniku rodzinnego „Dzień Ziemniaka” ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego „Lokalne Piękno”.

1 miejsce zajął Łukasz Glenc i otrzymał nagrodę rzeczową w postaci roweru górskiego.

2 miejsce zajął Jakub Śpiewak i otrzymał nagrodę rzeczową w postaci namiotu.

3 miejsce zajęła Anna Wawrzynek i otrzymała nagrodę rzeczową w postaci aparatu Polaroid Snap.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni nagrodą za udział w postaci pamiątkowego kubka z nadrukiem nadesłanej przez siebie pracy.

Wystawa wszystkich konkursowych prac w MOKSiR Kuźnia Raciborska pod koniec października.

Komisja Konkursowa składająca się z jedenastu członków dokonała oceny prac. Stwierdzono zgłoszenie 59 prac do konkursu. Wszystkie prace spełniły wymagania regulaminu konkursowego. Komisja w swoich ocenach poza obiektywnymi kryteriami co do zgodności tematycznej, jakości i estetyki prac, wzięła również pod uwagę indywidualność spojrzenia autorów oraz artyzm wykonanych fotografii. Po przeprowadzeniu wnikliwej analizy prac wyłoniono laureatów. Podczas pikniku z ramienia organizatorów zwycięzców nagrodzili Burmistrz Miasta Kuźnia Raciborska Paweł Macha i Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stara Kuźnia Maria Wyszomierska.

Do 25 października 2019 r. wszyscy uczestnicy, którzy nie odebrali kubka ze swoim zdjęciem, mogą to uczynić w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej, ul. Słowackiego 4, pokój nr 3 Referat Edukacji, Sportu i Promocji. Po tym terminie nieodebrane kubki, zgodnie z ideą konkursu, będą wykorzystane do promowania gminy.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i gratulujemy wspaniałych prac. Mamy nadzieję, że kawa lub herbata w jesienne wieczory będzie Wam wyjątkowo smakowała, gdy spojrzycie na kubek z uwiecznionym przez was lokalnym pięknem naszej gminy.

   

   

  


 

7 września 2019

DZIEŃ ZIEMNIAKA 21 września godz. 16:00, ul. Topolowa – miejsce, w którym może powstać PARK.

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców gminy!

Ziemniaczany dzień, ogłaszamy wiadomości. Doskonały moment na relaks i pyszności.

W programie:

  • Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego LOKALNE PIĘKNO – każdy uczestnik otrzyma swoją niepowtarzalną nagrodę ściśle związaną z pracą, którą nadesłał na konkurs. Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone rowerem, namiotem i aparatem fotograficznym.
  • Ziemniaczane przysmaki i nie tylko.
  • Muzyka i śpiew przy gitarze i akordeonie.
  • Dmuchana zjeżdżalnia dla najmłodszych.
  • Grill obsługiwany przez Starokuźniańskich Grillmasterów.
  • Tradycyjne Starokuźniańskie przysmaki: Smalec Soni, Bochen Elwiry i Łukasza.
  • Fantastyczna piknikowa atmosfera jak ostatnio.

Do ziemniaczenia!


 

3 września 2019

Wspaniała atmosfera i zdrowa rywalizacja podczas XXI Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Oczywiście nie zabrakło reprezentantów Zarządu Osiedla SK: Magdalena Kudla, Sabina Urbaniec i Arkadiusz Targowski.


 

29 sierpnia 2019

DO 12 WRZEŚNIA 2019 wysyłając jedno zdjęcie można zdobyć atrakcyjne nagrody.

Dla wracających z wakacji przedłużamy konkurs fotograficzny „Lokalne piękno”, organizowany przez Zarząd Osiedla Stara Kuźnia i Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej.

Zachęcamy do pobrania i wypełnienia formularzy zgłoszeniowych oraz do zapoznania się z regulaminem:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

REGULAMIN KONKURSU

Dostarczanie prac i zgłoszeń: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub osobiście do Referatu Edukacji, Sportu i Promocji UM Kuźnia Raciborska pokój nr 3.

Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone nagrodami w postaci roweru, namiotu i aparatu. Uczestnikami mogą być zarówno dzieci, jak i dorośli.

Warunkiem udziału jest wykonanie tylko jednego zdjęcia, przesłanie pracy konkursowej i wypełnionego zgłoszenia na jeden z powyżej podanych adresów.

Konkurs obejmuje trzy kategorie zdjęć: pejzaż, przyroda, zabytki i historyczne miejsca.  

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 21.09.2019r. podczas „Dnia Ziemniaka”.

Życzymy udanych zdjęć i dużo satysfakcji z utrwalania lokalnego piękna.


 

26 lipca 2019

Mimo trwającego sezonu urlopowego, prace na rzecz Starej Kuźni idą pełną parą. W minionym czasie został wykoszony i wypielony teren, gdzie znajduje się przystanek autobusowy na ul. Topolowej, a także został złożony wniosek w sprawie montażu zadaszonych wiat przystankowych na ul. Topolowej i Kozielskiej. Został uporządkowany teren przed piekarnią, włącznie z umieszczeniem w tym miejscu kosza na śmieci. Ponadto ławki na Starej Kuźni zostały pokryte świeżą warstwą impregnatu. Nie zapomnieliśmy również o parku Dębina, gdzie zostały wykonane nasadzenia ziół na ścieżce sensorycznej, pomalowane ławki, a także oczyszczona ścieżka z drewnianych "plastrów miodu". Wszystko o czym piszemy zostało udokumentowane, tak więc zapraszamy do galerii. Składamy serdeczne podziękowania dla ZGKiM Kuźnia Raciborska za nienaganną współpracę.

          


 

11 lipca 2019

Zarząd Osiedla Stara Kuźnia serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w I Edycji konkursu fotograficznego „Lokalne piękno”, który współorganizuje z Urzędem Miejskim w Kuźni Raciborskiej. Konkurs obejmuje trzy kategorie zdjęć: pejzaż, przyroda, zabytki i historyczne miejsca. Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone nagrodami rzeczowymi w postaci roweru, namiotu i aparatu fotograficznego. Uczestnikami mogą być dorośli i dzieci. Warunkiem jest przesłanie skanu zgłoszenia bądź dostarczenie go do Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej. Szczegóły i regulamin znajdują się na stronach internetowych www.kuzniaraciborska.pl, www.facebook.com/osiedlestarakuznia oraz na plakatach.

Adresy do dostarczania prac i zgłoszeń to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz osobiście do Referatu Edukacji, Sportu i Promocji UM Kuźnia Raciborska pokój nr 3.

Zachęcamy do pobrania i wypełnienia formularzy zgłoszeniowych oraz do zapoznania się z regulaminem:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

REGULAMIN KONKURSU

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 21.09.2019r. podczas „Dnia Ziemniaka”.

Życzymy udanych zdjęć i dużo satysfakcji z utrwalania lokalnego piękna.


 

21 czerwca 2019

W ostatnim czasie zostały poczynione starania aby dawnej górce na ul. Topolowej, na której dzieci z okolicznych ulic zjeżdżały na sankach, przywrócić dawny blask. Zostało przywiezionych ok. 100 ton ziemi. Dzięki pomocy lokalnego przedsiębiorcy (firma TELNOW) oraz zaangażowania zarządu osiedla została ona rozparcelowana, a efekty tego przedsięwzięcia widoczne są na załączonych zdjęciach.

  


 

17 czerwca 2019

Kolejna edycja cudownych Pływadeł za nami. Nie zabrakło reprezentantów naszego Osiedla, o czym możecie przekonać się zerkając do galerii.

01 02 03 04

05 06 07 08

09 10 11


 

1 czerwca 2019

W tym roku po raz pierwszy wspólnymi siłami wraz z Osiedlem nr 1 oraz MOKSiR przygotowaliśmy Dzień Dziecka.

 


 

20 maja 2019

W minioną sobotę w Kuźni Raciborskiej Zarząd Osiedla Stara Kuźnia zorganizował spotkanie mieszkańców połączone z porządkowaniem terenów gminnych, gdzie planuje się zagospodarowanie ich na cele rekreacyjno-parkowe. Rozpoczęcie imprezy zostało zainicjowane powitaniem zebranych mieszkańców przez Burmistrza Pawła Machę oraz przewodniczącą osiedla Marię Wyszomierską. W dalszej części spotkania zakasano rękawy i zgodnie z podziałem zadań uporządkowano znaczną część terenu. Spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera, a późniejszy deszcz zamiast zniechęcić, jedynie zacieśnił kuźniańskie więzi. Po wspólnej pracy na wszystkich czekał niezwykle klimatyczny występ Marka Wojtowicza, znanego bluesmana. Jak zwykle nie zabrakło chłopców z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, którzy wraz z wychowawcami wspierają takie przedsięwzięcia. Wielkie zainteresowanie wzbudziła różowa taczka, która prócz swojej podstawowej funkcji stanowiła element dekoracyjny, wobec którego nie przeszedł obojętnie nawet przewodniczący Rady Miasta Radosław Kasprzyk. Uwieńczeniem spotkania była wspólna biesiada, a na koniec każdy otrzymał kamizelkę odblaskową, aby bezpiecznie wrócić do domu. Piknik udał się w pełni i zakończył późnym wieczorem - jak widać na ostatnich zdjęciach.

Pełna fotorelacja TUTAJ

         


 

27 kwietnia 2019

Dzięki rozpoczętej współpracy z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Kuźni Raciborskiej udało się posprzątać teren w okolicach kąpieliska Wodnik naprzeciwko pogotowia przy ulicy Jagodowej. Efekt wykonanej pracy widać na załączonych zdjęciach, które wpłynęły na naszą skrzynkę.
Składamy serdeczne podziękowanie. Szanujemy Was i przesyłamy pozdrowienia Grupie Adaptacyjnej nr 6 MOW w Kuźni Raciborskiej pod opieką wychowawczyni Izy Pileckiej.

         


 

13 kwietnia 2019

Zgadnijcie kto do nas zawitał!  KLIKNIJ TUTAJ

W tym roku zainicjowaliśmy nową kuźniańską tradycję, a mianowicie przygotowywania Wielkanocnych Zająców.

P.S. Podziękowania dla p. Romana Wiencierza

     

  


 

8 kwietnia 2019

W sobotę odbył się IV Kuźniański Półmaraton Leśny. Zawodnicy mieli do pokonania 21km. Chwilę wcześniej na trasę wyruszyli uczestnicy drugiej edycji 10-kilometrowego marszu nordic walking "Dyszka z kija". Nie zabrakło reprezentacji naszej ekipy - w biegu udział wziął Arek Targowski, a w marszu Magda Kudla i Sabina Urbaniec, która zdobyła brązowy medal. Serdecznie gratulujemy!

     

     


 

3 kwietnia 2019

Przedświąteczne porządki ruszyły pełną parą.
Teraz tylko wyglądać zająca.

Pamiętaj aby zawsze zdejmować nieaktualne ogłoszenie!

    


 

28 marca 2019

Dzikie wysypiska rosną jak grzyby po deszczu, tylko że grzyby cieszą wzrok, a śmieci zatrważają swoją ilością i psują piękno krajobrazu. Hej, śmiecisz? Czy skwer ukwiecisz? Polecamy to drugie. Naprawdę warto zadbać o otoczenie, bo ładne jest w cenie.

         

Piotr Nienartowicz

Ta witryna internetowa wykorzystuje technologię plików cookie (tzw. "ciasteczek"). Zamykając poniższe okienko, automatycznie wyrażasz zgodę na wysyłanie cookies do Twojej przeglądarki. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information