EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Sekretarz Dominik Klimanek oraz Kierownik Piotr Staroń zagrali na Stadionie Śląskim w Chorzowie w starciu Samorządowców i Prawników Województwa Śląskiego

W minioną sobotę Stadion Śląski w Chorzowie gościł zespoły Samorządowców Województwa Śląskiego oraz Prawników zrzeszonych w Okręgowej Izbie Adwokackiej w Katowicach w rozgrywkach piłki nożnej o Puchar Stulecia.
W zespole Samorządowców powołanych na turniej znalazło się dwóch przedstawicieli kuźniańskiego samorządu: Sekretarz Miasta Dominik Klimanek oraz Kierownik Referatu Inwestycji Piotr Staroń.
Pomimo upału przekraczającego 30 stopni, arena stadionu, słynny „Kocioł Czarownic” pamiętająca słynne potyczki z Anglią, Portugalią czy Belgią, przyciągnęła kibiców piłki nożnej oraz rodziny.
Starcie Samorządowców z Prawnikami składało się z dwóch części: meczu 2 x 30 minut oraz serii rzutów karnych.
Pierwsza połowa meczu miała bardzo wyrównany przebieg. Drużyna Samorządowców mogła objąć prowadzenie, jednak po szybkiej akcji napastników piłka trafiła w poprzeczkę. Na jednym i drugim końcu boiska doskonale spisywali się bramkarze obu zespołów. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, składna akcja Prawników zapewniła im gola.
Początek drugiej połowy meczu to akcje z jednej i drugiej strony boiska, jednak doskonale dysponowany w tym dniu adwokat Przemysława Pluta zapewnił zespołowi dwubramkowe prowadzenie.   
Samorządowcy starali się w jak najkrótszym czasie odrobić straty. Gol kontaktowy wydawał się kwestią minut. Ten okres gry to doskonała postawa Piotra Staronia toczącego zacięte pojedynki w środku boiska. 10 minut przed końcem meczu powinno być 2:1 jednak rzutu karnego nie wykorzystał kapitan Samorządowców Burmistrz Wojkowic Tomasz Szczerba. Dodatkowo, fantastyczne zawody rozgrywał bramkarz Prawników ratując kilkukrotnie swój zespół w sytuacjach jeden na jeden. Kiedy wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie, Przemysław Pluta zdobył trzecią bramkę i zapewnił puchar drużynie Prawników.   
Seria rzutów karnych rozpoczęła się kuriozalnie. Do czwartej kolejki żaden z zespołów nie zdobył bramki, głównie dzięki fantastycznej postawie bramkarzy obu ekip. Strzelecką niemoc przełamał w piątej kolejce samorządowiec Arkadiusz Łuszczak, Naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim. Prawnicy również odpowiedzieli bramką. W kolejnej serii Sekretarz Dominik Klimanek pokonał bramkarza przeciwników pewnym strzałem w prawy górny róg bramki, czego nie udało się dokonać strzelcowi drużyny przeciwnej, gdyż kolejną kapitalną obroną popisał się bramkarz Samorządowców Bogdan Burek, Zastępca Wójta Gminy Lubomia. W następnych kolejkach  Samorządowcy powiększyli przewagę, a ostatni, zwycięski rzut karny dla Samorządowców zamienił na bramkę Kacper Mańka ze Starostwa Powiatowego w Rybniku.
Puchar oraz medale wręczył zawodnikom związany ze Śląskiem wielokrotny reprezentant Polski Jan Furtok.

{gallery}mecz_2018{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top