Sołectwo Siedliska z dofinansowaniem w ramach „Inicjatywy Sołeckiej” 2026

 

3 czerwca br. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych dla samorządów, których projekty zostały wysoko ocenione w Marszałkowskim Konkursie „Inicjatywa Sołecka” 2026.

Gminę Kuźnia Raciborska podczas uroczystości reprezentowała Zastępca Burmistrza Pani Sabina Chroboczek-Wierzchowska, która odebrała list gratulacyjny przyznany za projekt pn. „Budowa wolnostojącej wiaty biesiadnej o konstrukcji drewnianej” w sołectwie Siedliska.

Projekt uzyskał wysoką ocenę Zespołu Ekspertów konkursu i otrzymał dofinansowanie w wysokości 76 630 zł w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Śląskiego.

Planowana inwestycja ma na celu stworzenie miejsca służącego integracji mieszkańców oraz organizacji wydarzeń społecznych, kulturalnych i rekreacyjnych. Pozyskane środki stanowią istotne wsparcie dla rozwoju infrastruktury sołeckiej oraz aktywności lokalnej społeczności.

Gratulujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie projektu i pozyskanie środków na jego realizację.

 

Scroll to Top