EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

VII Spartakiada Przedszkolaków

10 czerwca br. w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej odbyła się VII Spartakiada Przedszkolaków, której organizatorem było Przedszkole Nr 2 w Kuźni Raciborskiej. W zawodach udział wzięło 110 przedszkolaków z Przedszkola Nr 1 w Kuźni Raciborskiej z Oddziałem Zamiejscowym w Turzu, Przedszkola Nr 2 w Kuźni Raciborskiej, Społecznego Przedszkola w Budziskach oraz Przedszkola z Rud.

Zespoły rywalizowały w różnych konkurencjach zręcznościowo-szybkościowych i sztafetach tak ich jak: bieg „kelnera”, skok w workach, przebijanie balonów, a także rozegrały mecze piłki nożnej, który sędziował Pan Wojciech Wenglorz. Dodatkową konkurencją było picie wody przez słomkę na czas dla nauczycielek grup biorących udział w zawodach.  

Rywalizacja była bardzo wyrównana, dzieci walczyły z wielką ambicją i w nagrodę za sportową walkę wszystkie przedszkola otrzymały puchary za pierwsze miejsce, zaś przedszkolaki złote medale. Za uczciwą rywalizację podczas Spartakiady przedstawiciel Referatu Edukacji, Sportu i Promocji w imieniu Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska Rity Serafin wręczył nagrody dla przedszkolaków.

 

Całą imprezę poprowadziły organizatorki imprezy Pani Kornelia Reichel oraz pomysłodawczyni Spartakiady Pani Anna Gandziarowska. O obsługę nagłośnieniową zadbał Pan Stefan Wardęga z Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, natomiast nad bezpieczeństwem medycznym czuwała Pani Aleksandra Bartoń.

 

{gallery}VII_spartakiada_przedszkolakow{/gallery}

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska