EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Wystartował nabór w programie „Małe Miasto” na edukacyjne półkolonie

21 lutego br. ruszył nabór w programie grantowym Fundacji BGK „Małe Miasto”. Gminy, domy kultury oraz stowarzyszenia mogą zdobyć do 250 tys. zł na organizację edukacyjnych półkolonii dla dzieci w wieku 8 – 12 lat.

Jednostki samorządu terytorialnego, domy kultury, fundacje oraz stowarzyszenia rejestrowe mogą składać wnioski w VII edycji konkursu grantowego „Małe Miasto”. Projekty powinny być realizowane w formie półkolonii, w gminach do 100 tys. mieszkańców. Pięć najlepszych propozycji otrzyma grant w wysokości do 250 tys. zł. 

„Chcemy przekazać dzieciom w wieku 8-12 lat  wiedzę na temat obrotu i wartości pieniądza oraz pokazać mechanizmy funkcjonowania gospodarki (czym jest praca, wynagrodzenie, podatki itp.)” – wskazano w ogłoszeniu o naborze.

Program „Małe Miasto” ma być symulacją życia w mieście, specjalnie stworzonym na potrzeby projektu. Przez pięć dni, uczestnicy uczą się pracować, zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze. Biorą  też udział w warsztatach edukacyjnych u przedsiębiorców, którzy reprezentują różne branże. Po projekcie, na terenie gminy powinna powstać realna inwestycja dla dzieci np. element placu zabaw.

Środki pozyskane w konkursie można wydać m.in. na wynagrodzenie dla opiekunów, wychowawców oraz osób prowadzących zajęcia. Można też sfinansować  opracowanie i produkcję materiałów, wyżywienie, koszty administracyjne, ubezpieczenie uczestników oraz inwestycję dla dzieci.

Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 29 kwietnia za pomocą systemu elektronicznego. Projekty zgłaszane przez fundacje, stowarzyszenia i domu kultury powinny być realizowane we współpracy z co najmniej dwiema szkołami, przedsiębiorcami, sponsorami i jednostką samorządu terytorialnego.

Scroll to Top