EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

5. edycja konkursu plastycznego na kartkę świąteczną pn. „Kartka Bożonarodzeniowa Straży Granicznej” rozstrzygnięta

Już tradycyjnie, w okresie przedświątecznym, Śląski Oddział Straży Granicznej we współpracy z Politechniką Śląską zorganizował konkurs plastyczny dla dzieci szkół podstawowych z regionu raciborskiego, na najładniejszą kartkę świąteczną.

 

Zwieńczeniem odbywającego się po raz piąty konkursu było wczorajsze rozdanie nagród, których fundatorem był Rektor Politechniki Śląskiej. W Komendzie Śląskiego Oddziału Straży Granicznej uhonorowani zostali laureaci konkursu, którymi byli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej.

Pierwsze miejsce w konkursie zajął 7-letni Przemysław Domagała z SOSWNiS oraz 8-letnia Julia Tatarczyk ze szkoły w Kuźni Raciborskiej.

Dyplomy oraz nagrody rzeczowe w imieniu Rektora Politechniki Śląskiej prof. dr. hab. inż. Arkadiusza Mężyka, wręczył Prorektor ds. Infrastruktury i Promocji dr hab. inż. Tomasz Trawiński, prof. PŚ. Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Adam Jopek również wręczył zwycięzcom dyplomy oraz świąteczne upominki.

Przy okazji wręczenia nagród przedstawiciele Politechniki Śląskiej zostali zapoznani z aktualną sytuacją migracyjną oraz z aktywnością służbową funkcjonariuszy Śląskiego OSG w kraju i za granicą. Wieloletnia współpraca ŚlOSG z Politechniką Śląską ma niewątpliwie pozytywne znaczenie dla bezpieczeństwa kraju i jego granic.  

 

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w naszym konkursie i gratulujemy wygranej!!!

źródło / zdjęcia  – Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu 

{gallery}2021/sg{/gallery}

 

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska