EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Betlejemskie Światło Pokoju 2021

We wtorek burmistrz Paweł Macha oraz zastępca burmistrza Sylwia Brzezicka-Tesarczyk otrzymali z rąk komendanta Hufca Ziemi Raciborskiej im. Alojzego Wilka hm. Marka Rybickiego, Betlejemskie Światło Pokoju.

Harcerze ZHP od wielu lat przekazują Światełko do Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej.  

„W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.”

 

źródło www.swiatlo.zhp.pl

{gallery}2021/bsp{/gallery}

Scroll to Top