EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

DODATEK WĘGLOWY

Szanowni Mieszkańcy!

Prezydent Andrzej Duda podpisał w dniu wczorajszym ustawę o dodatku węglowym. Przewiduje ona dodatek w wysokości 3000 zł, który przysługiwać będzie gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub pelletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego.

Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia, więc czekając na publikację w Dzienniku Ustaw oraz na wydanie Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku węglowego, proszę śledzić w najbliższych dniach naszą stronę internetową oraz profil FB.

Wnioski będą przyjmowanie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (przyjmowanie stron od 7:30 do 14:30) w dniach od poniedziałku do piątku.

 

Linki:

https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/aby-otrzymac-dodatek-weglowy-trzeba-zlozyc-wniosek-do-30-listopada

 

https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/ustawa-o-dodatku-weglowym-podpisana-,57505

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska