EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Dzielmy się miłością! – czyli koncert charytatywny na rzecz stypendiów św. Mikołaja!

 

         Tymi słowami powitał zebranych na koncercie charytatywnym organizowanym przez szkołę w Rudach proboszcz rudzkiej parafii ksiądz Sebastian Śliwiński. Koncert miał miejsce w kościele parafialnym w Rudach, a jego celem było zebranie środków na stypendia dla uczniów. Program stypendialny pod patronatem Fundacji św. Mikołaja funkcjonuje w szkole w Rudach od kilku lat i pozwala na dofinansowywanie uczniów, którzy wyróżniają się pod względem aktywności społecznej, wyników nauczania oraz pasji i zainteresowań. Fundacja mnoży zebrane przez szkołę środki na zasadzie x 2.

         Koncert rozpoczął występ szkolnego zespołu wokalnego, który prowadzi nauczycielka języka niemieckiego pani Magdalena Adamek. Uczniowie przedstawili pięć utworów, które jak przekazała prowadząca koncert Olga Kura: „niosą w sobie piękne przesłanie miłości do drugiego człowieka, szacunku do jego kultury, języka, pochodzenia a także uświadamiają, że nasze marzenia – choć tak różne – są cenne i należy dążyć do ich realizacji”. Głównym punktem niedzielnego koncertu był występ zespołu muzyki chrześcijańskiej „zaNim pójdę”, którego wokalistką jest również Magdalena Adamek. To ona namówiła swoich kolegów z zespołu, by nieodpłatnie zorganizować koncert mający na celu wsparcie szkolnego funduszu stypendialnego. Po koncercie chętne osoby mogły nabyć „epki” zespołu „zaNim pójdę”. „Epki” to płyty CD, na których nagranych zostało kilka utworów zespołu. Datek był dobrowolny i w całości został przekazany na stypendia. Ponadto  przy wyjściu z kościoła szkolni wolontariusze również zbierali wolne datki. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w koncercie, księdzu proboszczowi szczególnie dziękujemy za udostępnienie miejsca i życzliwe przyjęcie. Zebrana kwota (ponad 800 zł) została już wpłacona na subkonto szkoły i powiększyła fundusz, który już we wrześniu będzie wykorzystany na wsparcie uzdolnionych uczniów.

SP Rudy

{gallery}2022/dzielmy_sie_miloscia{/gallery}

.

 

 

 

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska