EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

„Dzień Zaduszny” – pamiętamy o Naszych Zmarłych

„Są takie pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi. Są słowa, które zawsze będą wywoływać morze łez i takie osoby, na myśl o których zawsze zasypie nas lawina wspomnień” (autor nieznany).

W ten szczególny dzień roku wspominamy i pamiętamy o wszystkich naszych mieszkańcach, którzy zmarli w ostatnim roku. Każdy z nich zostawił po sobie dotkliwą pustkę, żal, smutek. Zmarli nigdy tak naprawdę od nas nie odchodzą. To między innymi nasze wspomnienia o nich sprawiają, że zostają z nami na zawsze. Są w naszym sercu i w naszej pamięci. W ostatnim roku (od 1 listopada 2022r. do 31 października 2023r.) odeszło 138 naszych mieszkańców. Wśród nich były także osoby, które w szczególny sposób zapisały się w naszej lokalnej społeczności: pan Erwin Wawersig – długoletni kościelny w Kuźni Raciborskiej, pan Jerzy Jary – prezes ROD „Krokus” w Kuźni Raciborskiej, pan Tadeusz Koral – radny gminy Kuźnia Raciborska w latach 2006 – 2018; pan Kazimierz Worobiec – prezes Zarządu GPWiK w latach 2000-2007; pan Hubert Kania – sołtys Rud w latach 1990 – 1998;  ks. prałat Bonifacy Madla – wieloletni (1993-2009) proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i kustosz sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach.

Dziękujemy także wszystkim wolontariuszom kwestującym w ostatnich dniach na naszym cmentarzu oraz tym, którzy wspierali ich datkami. To piękny wyraz troski o nasze korzenie, przeszłość i zachowanie pamięci dla przyszłych pokoleń.

                                                                           

Z poważaniem
    Burmistrz

   Paweł Macha

fot. TMZR Koło Kuźnia Raciborska

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska