EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Festiwal Górnej Odry – podsumowanie

Festiwal Górnej Odry jest wspaniałą inicjatywą pełną różnorodnych atrakcji odbywających się jednocześnie w kilku miastach, w naszej Gminie aktywności zorganizowane zostały w Turzu oraz w Rudach. Na przystani w Turzu, obecny był Burmistrz Miasta Kuźnia Raciborska Paweł Macha, który pełnił honory Gospodarza imprezy.

 

W ramach Festiwalu Górnej Odry w Turzu odbyły się zawody strażackie. Zawody były nowym elementem odbywającego się co roku „Pływadła”, które stało się już imprezą nie tylko lokalną, ale i międzynarodową – gościliśmy m.in. strażaków z partnerskiego Miasta Odry.

Z gościnną wizytą do Turza przyjechała również grupa poszukiwawcza wyposażona w dron do działań ratowniczych i poszukiwania osób z OSP Jarogniewice, z okolic Zielonej Góry.  Uczestników zawodów przywitał Burmistrz Miasta Kuźnia Raciborska – Paweł Macha.

Klasyfikacja wszystkich drużyn przedstawia się następująco:

ĆWICZENIA BOJOWE

1. miejsce: OSP Samborowice – 35,45 pkt

2. miejsce: OSP Rudyszwałd – 40,79 pkt

3. miejsce: OSP Krzanowice – 43,85 pkt

SZTAFETA POŻARNICZA 7×50 m Z PRZESZKODAMI

1. miejsce: OSP Krzanowice – 58,58 pkt

2. miejsce: OSP Samborowice – 60,48 pkt

3. miejsce: OSP Rudyszwałd – 63,24 pkt

KLASYFIKACJA GENERALNA

1. miejsce: OSP Samborowice – 95,93 pkt (łączny wynik)

2. miejsce: OSP Krzanowice – 102,43 pkt

3. miejsce: OSP Rudyszwałd – 104,03 pkt

4. miejsce: OSP Turze – 122,44 pkt

5. miejsce: OSP Ruda Kozielska – 127,00 pkt

6. miejsce: OSP Pogrzebień – 130,22 pkt

7. miejsce: OSP Marklowice – 134,59 pkt

8. miejsce: OSP Palowice – 139,35 pkt

9. miejsce: OSP Żytna – 144,84 pkt

10. miejsce: SDH Odry – 156,69 pkt

11. miejsce: OSP Gaszowice – 159,27 pkt

Wszystkim Strażakom dziękujemy za udział, zaangażowanie i niezapomnianą zabawę a przede wszystkim za rywalizację na wysokim poziomie!

Kulinarna Bitwa Smaków w Turzu

Do konkursu przystąpiło 11 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu raciborskiego, rybnickiego i wodzisławskiego. Wszystkie Panie przygotowały stoiska ze swoimi popisowymi daniami. Było smacznie i kolorowo. Jury konkursu nagrodziło:

▪️ I miejscem Panie z KGW „Rudnickie Jabłonki” za Bigos z dziczyzny z kopytkami,

▪️ II  miejsce KGW w Bojanowie  za Policzki wołowe po bojanowsku,

▪️ III miejsce KGW w Książenicach za wołową roladę z białymi i czarnymi kluskami w sosie, w towarzystwie sałatki z czerwonej i białej kapusty.

Gratulujemy!

W tym roku w Festiwalu Górnej Odry po raz pierwszy brała udział Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach. Zorganizowano tam w dwóch turach: „Przygody z Sherlockiem Holmesem”, które obejmowały zwiedzanie kolejki, przejazd pociągiem, warsztaty oraz poszukiwanie skarbów i rozwiązywanie zagadek. W interesujący sposób połączono edukację z zabawą. W zabawie uczestniczyło w sumie ponad 100 osób.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji przedsięwzięcia, którzy zaangażowali się w pomoc. Prace trwały już na kilka dni przed faktycznym rozpoczęciem Festiwalu (o czym pisaliśmy na naszym FB).

 

Drodzy Mieszkańcy naszej Gminy, w tym miejscu pragniemy Wam podziękować za to, że nie zawiedliście i byliście w Turzu, w Rudach. Cieszymy się, że było nas tyle i, że mogliśmy wspólnie świętować i bawić się. Słowa podziękowania ślemy dla  Alfreda Brzóski oraz Anny Niemiec za udostępnienie prywatnych terenów w zw. z organizacją imprezy w Turzu.

 

{gallery}2023/kgo{/gallery}

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska