EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Gmina Kuźnia Raciborska otrzymała pieniądze w ramach inicjatywy sołeckiej

Ponad 245 tys. zł trafi do 8 gmin z Subregionu Zachodniego w ramach tegorocznej edycji marszałkowskiego konkursu „Inicjatywa sołecka”. Z Naszej Gminy pieniądze otrzymało sołectwo Budziska. Wysokość otrzymanej dotacji to 32.000 zł na Plac zabaw i rekreacji, którego koszt wyniesie 40.000 zł.

 

Uroczystość przekazania umów przedstawicielom gmin odbyła się w Czerwionce-Leszczynach. Województwo Śląskie reprezentowali Wicemarszałek Wojciech Kałuża, członek Zarządu Województwa Śląskiego, Beata Białowąs i radny Jarosław Szczęsny. Gminę Kuźnia Raciborska reprezentował Burmistrz Paweł Macha oraz zastępca Skarbnika Miasta Paweł Zdobylak.

Realizacja zadania w Budziskach zakończy się do października 2021 roku.

Środki trafiły również do gmin z powiatów rybnickiego, raciborskiego, wodzisławskiego i miasta Jastrzębie-Zdrój. Wsparcie pozwoli zrealizować m.in. budowy i remonty placów zabaw, zagospodarowanie miejsc publicznych, budowę boiska do siatkówki, renowację kapliczki, czy budowę ścieżki sensorycznej. Dofinansowanie otrzymały sołectwa z gmin: Krzyżanowice, Pietrowice Wielkie, Rudnik, Czerwionka-Leszczyny, Lyski, Gorzyce i sołectwo Szeroka w Jastrzębiu-Zdroju.

W ramach konkursu w skali regionu wpłynęło 215 wniosków o udzielenie pomocy finansowej na kwotę 5,4 mln zł. Pomoc finansowa w formie dotacji celowej została udzielona na realizację 113 zadań na łączną kwotę prawie 2,9 mln zł.

{gallery}2021/inicjatywa_solecka{/gallery}

fot. Tomasz Żak / UMWS

 

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska