EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Gmina Kuźnia Raciborska pomaga Ukrainie

Pomagajmy…

Informujemy, że na terenie gminy Kuźnia Raciborska znalazły schronienie pierwsze osoby uciekające przed koszmarem wojny na Ukrainie. W szkołach, żłobku i na zajęciach MOKSiR są już także pierwsze dzieci z Ukrainy. Kuźnia Raciborska przygotowała ok. 100 miejsc noclegowych dla uciekających przed wojną. Wszelkie działania są koordynowane przez kryzysowe służby wojewódzkie i powiatowe i gminne.

Udzielanie pomocy potrzebującym, którzy znajdują się w gminie ,będzie koordynowane przez MOPS i MOKSiR oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Kuźnia Przyszłości według ścisłych wytycznych oraz zgłaszanego zapotrzebowania. Prosimy śledzić informacje na bieżąco na stronach internetowych i Facebooku.

Na rzecz potrzebujących zostało dziś założone przez Stowarzyszenie Kuźnia Przyszłości subkonto: nr 71 1600 1462 1885 1458 1000 0003.

Mieszkańców przyjmujących u siebie Rodziny z Ukrainy prosimy o zgłaszanie tego faktu w Urzędzie Miejskim (adresy mailowe: aleksander.serafin@umkuznia.pl; poczta@kuzniaraciborska.pl )

Wszystkim zaangażowanym w wszelką pomoc dziękujemy za otwarte serca.

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska