EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

INFORMACJA dotycząca corocznych obowiązkowych kontroli kominiarskich

INFORMACJA

dotycząca corocznych obowiązkowych

kontroli kominiarskich

 

W dniu 30.01.2024r odbyło się spotkanie przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej oraz przedstawicieli Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kuźni Raciborskiej z przedstawicielem Zarządu Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego w celu omówienia aktualnych zasad przeprowadzania obowiązkowej – corocznej kontroli sprawności technicznej przewodów kominowych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami od 18 września 2023r. kominiarze nie powinni już wystawiać papierowych protokołów z badań kominowych, bo zgodnie z prawem ważne są tylko e-protokoły, które w wersji cyfrowej zamieszczane powinny być w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Za brak e-protokołu z terminowej kontroli przewodów kominowych dokonywanych przez kominiarzy – można dostać  mandat karny.

Przypominamy mieszkańcom o obowiązku zlecenia corocznej kontroli sprawności technicznej przewodów kominowych, która jest potwierdzana e-protokołem (protokołem w formie elektronicznej) wprowadzonym przez osobę uprawnioną do platformy cyfrowej ZONE, która obsługuje CEEB.

Ponadto warto wiedzieć również o tym, że w przypadku pożaru polisa mieszkaniowa nie pokryje strat, jeśli budynek nie miał aktualnego przeglądu.

Scroll to Top