EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Informacje dotyczące nowego zastępcy burmistrza

Miło mi poinformować, iż do Grona Pracowników Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej w niedługim czasie dołączy Wojciech Gdesz, który przyjął moją propozycję pracy na stanowisku Zastępcy Burmistrza. Przejmie obowiązki po Pani Sylwii Brzezickiej – Tesarczyk, która funkcję zastępcy sprawowała od 2018 roku. Cieszę się, że złożona propozycja objęcia tej funkcji spotkała się z aprobatą, gdyż Pan Wojciech to człowiek czynu, któremu dobro Małej Ojczyzny od zawsze leży na sercu. Jest wybitnym organizatorem życia społecznego, wspierającym również środowiska, z którymi współpracuję. Kierując się bogatym dorobkiem zawodowym Pana Wojciecha jestem przekonany, że nasza współpraca będzie dobrym czasem dla gminy Kuźnia Raciborska i Jego Mieszkańców.

 

Z wyrazami Szacunku

 

Burmistrz Paweł Macha 

 

 

 

 

 

 

      Wojciech Gdesz, lat 46

 Nauczyciel i wychowawca z 25-letnim stażem pracy. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.  Pracuje jako nauczyciel w Szkole Podstawowej im. J. Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej i w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kuźni Raciborskiej.

Koordynator oraz uczestnik współpracy z ZS Odry, Urzędem Miasta Odry w Republice Czeskiej, Euroregionu Silesia – Stowarzyszenia Gmin Dorzecza Górnej Odry.  W obrębie współpracy transgranicznej oraz szeroko pojętej edukacji historycznej realizował wiele projektów z zakresu edukacji, sportu oraz turystyki. Wieloletni koordynator akcji Movember – profilaktyki i leczenia męskich nowotworów.

Współautor dwujęzycznej publikacji Mozaika kultur“, prezentującej znaczące dla czesko-polskiego pogranicza miejsca, postaci i wydarzenia. Autor licznych publikacji poświęconych turystyce, historii regionu oraz współpracy transgranicznej. Instruktor Turystyki Kwalifikowanej o specjalnościach: turystyka rowerowa, turystyka piesza górska oraz  turystyka kajakowa.

Uhonorowany Wyróżnieniem Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka za odnalezienie i przekazanie XIX wiecznych fotografii z Biblioteki Branickich. Wyróżniony Odznaką ,,Przyjaciel Dziecka”. Za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej wyróżniony Nagrodami Dyrektora Szkoły, Burmistrza i Śląskiego Kuratora Oświaty. Jego pasją  jest turystyka rowerowa, retoryka oraz literatura czeska. Żonaty, ojciec 7 letniej córki.

 

Scroll to Top