EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Koncert Kolęd i Pastorałek w Rudach

Serdecznie zapraszamy na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chóru im. Juliusza Rogera z Rud pod dyrekcją Pani Marii Wiechoczek, działającego przy rudzkiej parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę, 14 stycznia o godz. 17.00 w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Chór jest członkiem raciborskiego okręgu Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr, zrzesza nie tylko mieszkańców Rud ale również okolicznych miejscowości takich jak Jankowice, Rybnik-Stodoły, Stanica, Leboszowice, Zwonowice, Rybnik, Górki Śląskie czy Nędza. Od 1956 roku decyzją Ministerstwa Kultury i Sztuki nosi jako jedyny chór imię dr Juliusza Rogera – lekarza, przyrodnika, etnologa, działacza społecznego, zbieracza pieśni śląskiej.

 

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska