EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Kuźnia Raciborska zawsze z Górnikiem

       W dniu 12.04.2024 r do Kuźni Raciborskiej przybyli zawodnicy klubu sportowego Górnik Zabrze w osobach Kryspina Szcześniaka i Adriana Kapralika. Wizyta była związana z wspólnym projektem realizowanym w ramach Klubu Kibiców Śląskich Miast, w którym Gmina Kuźnia Raciborska bierze czynny udział od kilku lat. Nasza Gmina od wielu już lat związana jest z klubem sportowym Górnik Zabrze. Wielu mieszkańców naszej Gminy wiernie kibicuje czternastokrotnemu Mistrzowi Polski. Wizyta była formą wspólnej reklamy Gminy Kuźnia Raciborska jak i klubu sportowego Górnik Zabrze. Wielu mieszkańców przybyłych na spotkanie miało okazję osobiście poznać zawodników, wykonać wspólne zdjęcia, jak i chwilę porozmawiać. Bez wątpienia spotkanie z Kryspinem Szcześniakiem, a zwłaszcza z Adrianem Kapralikem, który jest reprezentantem Słowacji było wielkim przeżyciem. 

           Drugim kulminacyjnym wydarzeniem, które odbyło się w ramach programu Klubu Kibiców Śląskich Miast realizowanym wspólnie z klubem sportowym Górnik Zabrze, była asysta naszych małych mieszkańców w wieku 6-9 lat przy wyprowadzaniu piłkarzy przed meczem ekstraklasy Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław w dniu 14.04.2024 r.. Mali piłkarze akademii Górnika Zabrze, działającej na terenie naszej Gminy mogli przeżyć wspaniałe chwile wychodząc  wspólnie z piłkarzami na murawę stadionu im. Ernesta Pohla. Młodzi zawodnicy wyprowadzający piłkarzy ubrani byli w nowe stroje, zakupione przez gminę Kuźnia Raciborska. Na pewno było to dla nich wielkim przeżyciem, które zapamiętają i którym będą się chwalić przez wiele lat. W ramach wspólnych działań promocyjnych podczas meczu nasza gmina została po raz kolejny przedstawiona w materiałach promocyjnych, zarówno na banerach ledowych jak i przez spikera zawodów. Licznie zgromadzona publiczność usłyszała o walorach gospodarczo-turystycznych oraz o wielkim potencjale rozwojowym gminy dla obecnych i przyszłych mieszkańców. Z pełną satysfakcją możemy stwierdzić, że po raz kolejny asysta naszych dzieci przyniosła szczęście Górnikowi, gdyż nie dość, że trójkolorowi wygrali pewnie swój mecz to jeszcze włączyli się w bezpośrednią walkę o europejskie puchary.

Po raz kolejny możemy zawołać kibicowskie  JADYMY DURŚ,  bo wszyscy o tym wiedzą, że Gmina Kuźnia Raciborska jest zawsze z Górnikiem .

Scroll to Top