EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Od 1 lipca 2022r. można składać wnioski o świadczenie 300+ z programu Dobry Start

Wnioski o świadczenie 300+ na rok szkolny 2022/2023 można wysyłać tylko elektronicznie. Świadczenia trafiają do rodziców wyłącznie na konta bankowe.

 

Świadczenie z programu Dobry Start, tzw. 300+, przysługuje raz w roku, bez względu na dochód rodziny. Można je otrzymać na dziecko, które uczy się w szkole i jest w wieku do 20 lat lub do 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2022 r. tylko drogą elektroniczną – za pośrednictwem PUE ZUS, portalu Emp@tia oraz bankowości elektronicznej.

Na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS) jest specjalny kreator, który pomoże rodzicom wypełnić wnioski i uniknąć błędów przy ich składaniu. Kreator ten dostępny jest również w ukraińskiej wersji językowej. Wsparciem służą też pracownicy w placówkach ZUS, którzy pomogą w założeniu profilu na PUE i poprawnym wypełnieniu wniosku.

Świadczenie 300 + trafia do rodziców na wskazany we wniosku numer rachunku bankowego. Rodzice, którzy złożą wniosek do 31 sierpnia, otrzymają pieniądze do końca września. Ci, którzy wyślą go później – w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wszystkich dokumentów. Decyzje oraz zawiadomienia dotyczące świadczeń 300+ przekazujemy w formie elektronicznej.

 

Świadczenie 300+ z programu Dobry Strat to jednorazowe wsparcie dla rodziców na zakup podręczników i akcesoriów szkolnych dla dzieci. Od lipca 2021 r. przyznaje i wypłaca je Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska