EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Pętla indukcyjna

Szanowni Mieszkańcy,

jest mi niezmiernie miło poinformować, że Urząd Miejski w Kuźni staje się instytucją coraz bardziej dostępną dla Wszystkich, a w szczególności dla osób niepełnosprawnych. Jednym z elementów dostępności jest wyposażenie punktu ds. obsługi mieszkańców w pętle indukcyjną dla osób niesłyszących oraz słabosłyszących.

Drugie (przenośnie) urządzenie znajduje się sekretariacie Urzędu i służyć ma Wszystkim Klientom Urzędu, którzy na co dzień mierzą się z problemami słuchu.

Pętla indukcyjna to urządzenie, które pozwala osobom niedosłyszącym swobodnie rozmawiać, pozwala lepiej słyszeć i odbierać dźwięki. Urządzenie redukuje hałas i szum.

Pętla indukcyjna to jeden z elementów wyposażenia Urzędu zakupiony w ramach projektu „Dostępny samorząd”. Również w ramach projektu wykonano pochylnię dla niepełnosprawnych. Ponadto zostaną zamontowane tabliczki z opisem poszczególnych komórek organizacyjnych Urzędu w języka Braila. Zostanie zakupiona tablica tyflograficzna uławiająca osobom niewidzącym i słabowidzącym zapoznanie się z układem Urzędu Miejskiego. Innym udogodnieniem zamontowanym w Urzędzie jest samowyzwalacz w drzwiach. O innych udogodnieniach zrealizowanych w ramach projektu poinformujemy Państwa niebawem.

Kwota dofinansowania 53.250,00 zł

{gallery}2023/petla{/gallery}

Scroll to Top