EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Pływadło 2022. Orkiestra z Bremy i ślub na Odrze w Turzu

Tego jeszcze nie było. Podczas XXIII edycji tego popularnego spływu, dwoje zakochanych powie sobie TAK – informuje organizator przedsięwzięcia, Bronisław Piróg.

 

Do czerwca jeszcze daleko, ale już wiadomo, że tegoroczna edycja Pływadła na trasie z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla. Na odrzańskim ślubnym kobiercu staną Beata Mróz i Dariusz Machalewski związani z Kędzierzynem-Koźlem.

– Przysięgę odbierze jeden z najbardziej znanych Kapitanów Żeglugi Wielkiej – Paweł Macha, burmistrz Kuźni Raciborskiej. Beata i Darek „Wojak” pływają z sobą już parę lat, a znają się już od lat wielu. Takiego wydarzenia jeszcze na rzece nie było. Wśród gości będą najważniejsi ludzie z Polskich Wód. Lista gości nie jest zamknięta, a pewnie bawić się będzie całe miasto. „Wojak” obecnie mieszka w Niemczech, ale już szykuje się do powrotu do naszego miasta. Długie lata związany z szkołą żeglugi i harcerstwem, układa i śpiewa szanty. Beata też związana jest z wodą, z Odrą i harcerstwem. Może Pan Młody zaśpiewa jedną z swych szant na Wyspie? Może uda nam się go namówić. Już dziś zapraszam w dniach 25-26 czerwca nad Odrę. Pani Beata od zawsze związana jest z Pływadlami. Zawsze bierze udział w konkursie na hasło Pływadeł – raz nawet go wygrała. Ona też wymyśliła, by w tym roku płynąć pod hasłami promującymi czytanie książek. Na konkurs wpłynęło ok. 100 propozycji – wszystkie właśnie w tym temacie. Po 15 lutego poznamy zwycięzcę i hasło tegorocznego spływu. Będzie jeszcze wiele różnych fajnych niespodzianek, które szykujemy na finał Pływadeł. Dziś powiem tylko, że z Bremen przyjedzie orkiestra – zespół polsko niemiecki w asyście paru senatorów. Więcej w następnych komunikatach – informuje Bronisław Piróg.

 

 

Źródło: www.naszraciborz.pl
zdjęcie: Kraina Górnej Odry 

 

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska