EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Podziękowanie dla Strażaków i innych służb za działania ratowniczo-gaśnicze w sołectwie Budziska

Burmistrz Miasta Kuźnia Raciborska składa serdeczne podziękowania funkcjonariuszom Komendy Powiatowej PSP w Raciborzu oraz wszystkim druhom z jednostek OSP zarówno z naszej gminy jak i z Powiatu Raciborskiego za działania ratowniczo-gaśnicze ogromnego pożaru wiaty ze zgromadzonymi balami słomy w miejscowości Budziska.

Wasze działania ratowniczo-gaśnicze trwające blisko 22 godziny były ogromnym wyzwaniem logistycznym i organizacyjnym do przeprowadzenia bardzo trudnej i pracochłonnej akcji gaśniczej, która nie pozwoliła na rozprzestrzenienie się ognia na pozostałe obiekty gospodarskie, a w konsekwencji zwiększenia strat.

Dziękuję również wszystkim osobom zaangażowanym w zabezpieczenie logistyczne zaplecza socjalnego w świetlicy wiejskiej w Budziskach, a także służbom GPWiK za zabezpieczenie prawidłowego ciśnienia wody w hydrantach, potrzebnej w ogromnej ilości do prowadzenia akcji.

 Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i dobrej komunikacji wszystkich służb, akcja została przeprowadzona w sposób bezpieczny, pozwalając uniknąć dodatkowych strat i nieszczęśliwych zdarzeń.

 

BURMISTRZ

 (-) Paweł Macha

{gallery}2022/budziska{/gallery}

Scroll to Top