EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Projekt Strasburg

Od poniedziałku 29 maja 2023 do piątku 2 czerwca grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej wraz z 52 innymi szkołami z krajów UE bierze udział w głównych obchodach 70-lecie istnienia Parlamentu Europejskiego.

 

Nasza obecność w Unii Europejskiej  to już prawie 20 lat, jako że Traktat Akcesyjny został podpisany w 2003 roku, zaś data oficjalnego przystąpienia to 1 maj 2004 roku.

W ramach obchodów świętowania wydarzenia jakim jest powstanie w 1952 roku Parlamentu Europejskiego, Alzacja realizuje projekt „LET’S CELEBRATE EUROPE”, który ma na celu promowanie i rozpowszechnianie Unijnych wartości, a także kształtowanie Europejskiego obywatelstwa poprzez kulturę, kontakty między społecznościami oraz więzy braterstwa pomiędzy uczniami z różnych stron Europy.

Z tej okazji uczniowie szkoły zostali zaproszeni do wspólnego odśpiewania wraz z koleżankami oraz kolegami z całej Unii Europejskiej jej hymnu, czyli „Ody do radości”, oraz trzech innych pieśni w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

 

Grupa przed wyjazdem już kilka miesięcy intensywnie ćwiczyła. Spotykała się na wielu próbach, w celu opanowania wcale nie tak łatwych utworów. Obecnie wszystkie grupy ćwiczą już razem, aby wspólny koncert był perfekcyjny. Trzymamy kciuki i czekamy na relację.

{gallery}2023/strasburg{/gallery}

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska