EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Przypadki znęcania się nad kotami wolno żyjącymi – prośba o pomoc

Do Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska wpłynęły zgłoszenia osób opiekujących się kotami wolno żyjącymi o przypadkach znęcania się nad kotami na terenie Kuźni Raciborskiej.

Z przekazywanych informacji wynika, iż na terenie Kuźni Raciborskiej można spotkać okaleczone koty. Do incydentów ma dochodzić w okolicach ogródków działkowych i domków jednorodzinnych w Kuźni Raciborskiej przy ul. Topolowej, R. Lewandowskiego, Browarnej, Górniczej, Nowy Świat, Kolejowej. Opiekunowie kotów zauważyli również na ciele kotów rany powstałe między innymi w wyniku strzałów z wiatrówki. Jeden z postrzelonych kotów nie przeżył w wyniku odniesionych obrażeń pomimo niezwłocznej wizyty u lekarza weterynarii.

Informujemy że sprawa została zgłoszona na Policję. Wszystkie osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę w tej sprawie proszone są o kontakt z Urzędem Miejskim w Kuźni Raciborskiej.

 

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska