EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Rozpoczyna się procedura nadawania numerów PESEL dla obywateli Ukrainy

W środę 16 marca uruchomiona została procedura nadawania numerów PESEL dla obywateli Ukrainy, którzy opuścili swój kraj po 24 lutego 2022 roku.

Podczas dzisiejszego spotkania w MOKSIR (godz. 17.00) oraz jutrzejszego spotkania w Starym Opactwie w Rudach (godz. 9.00) wszystkie osoby przybyłe z Ukrainy będą miały możliwość wykonania zdjęcia biometrycznego do wniosku PESEL (całość finansowana jest ze środków Wojewody).     

Zainteresowanie uzyskaniem numeru PESEL przez obywateli Ukrainy jest duże, ale ze względu na ograniczenia techniczno-organizacyjne Dział Ewidencji Ludności (ul. Kościelna 4, tel. 32 419 14 69) jest w stanie obsłużyć kilkanaście osób dziennie, ponieważ średni czas obsługi 1 osoby z 1 prawidłowo wypełnionym wnioskiem wynosi ponad 30 min.

Zachęcamy osoby z Ukrainy oraz goszczące je osoby o wcześniejsze umawianie wizyty na określony termin z pracownikiem Urzędu (można to zrobić w trakcie dzisiejszego i jutrzejszego spotkania bądź telefonicznie) w celu sprawnego załatwienia wszystkich formalności.

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska