EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Rozwój zasobu mieszkaniowego…budowa mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Kuźni Raciborskiej – konferencja prasowa z udziałem Wojewody, Starosty Raciborskiego, Parlamentarzystów oraz Samorządowców z Gminy Kuźnia Raciborska

Burmistrz Miasta Kuźnia Raciborska Paweł Macha ogłasza uroczyste rozpoczęcie prac mających na celu powstanie 104 mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Informacja ogłoszona została w dniu dzisiejszym na konferencji prasowej z udziałem Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michała Wosia, Wiceministra Spraw Zagranicznych Pawła Jabłońskiego, Senator Ewy Gawędy, Poseł Teresy Glenc oraz Posła Adama Gawędy.

 

Budowa nowych mieszkań, to jedna z inicjatyw podjętych przez władze Miasta mająca na celu jego rozwój i poprawę komfortu życia obecnych i przyszłych pokoleń. W tym miejscu nadmienić należy, iż ostatnie mieszkania w Kuźni Raciborskiej powstały ok. 40 lat temu. Mieszkania w ramach SIM zostały już zaprojektowane, zostało wydane pozwolenie na budowę oraz Gmina otrzymała dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego, które pozwala na rozpoczęcie inwestycji. Wkładem własnym Gminy jest teren na którym te bloki powstaną, który również przekazany został SIM w formie udziałów. Kolejnym etapem będzie podjęcie uchwały przez Radę Miejską w sprawie określenia kryteriów naboru (planowany termin sesji 17 sierpnia 2023) następnie SIM ogłosi przetarg na budowę. W programie tym zbudowane zostaną 104 mieszkania (etap I 88 mieszkań, etap II 16 mieszkań). Są to 4 budynki jednoklatkowe oraz 1 dwuklatkowy po czym kolejny budynek będzie również 1 klatkowy (II etap), wszystkie budynki w pełni będę dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, będą wyposażone w windy, szerokie drzwi, a mieszkania będą bez barier architektonicznych. Liczba nowych miejsc parkingowych odpowiada liczbie mieszkań. Do każdego mieszkania przynależeć będzie piwnica. Mieszkania te budowane są w bardzo nowoczesnej technologii o parametrach pasywnych, tym samym będą w pełni energooszczędne. O szczegółach dotyczących kryteriów naborów będziemy informować Państwa po sesji sierpniowej.

Jednocześnie data wizyty Wojewody zbiegała się z zakończeniem budowy innej inwestycji związanej z mieszkalnictwem.  Tym razem oferta skierowana jest dla osób zainteresowanych budową domu jednorodzinnego w Kuźni Raciborskiej, mowa o zakończonej budowie drogi oraz infrastruktury towarzyszącej do kompleksu gminnych działek między ulicą Topolową i Strażacką. Kompleks ten powstał na tych samych zasadach jak inwestycja w Rudach przy ul. Bocznej od Kolonii Renerowskiej, gdzie działki znalazły już nabywców. Z kolei sprzedaż działek w Kuźni Raciborskiej  rozpocznie się w miesiącu wrześniu. Przypominamy o możliwości zgłaszania propozycji nazwy dla tej drogi. Jednocześnie informujemy, że droga nie ma bezpośredniego połączenia z ul. Strażacką na odcinku 35 metrów, ze względu na potrzebę zabudowy infrastruktury, ten etap będzie realizowany niebawem (jest nieprzejezdna).

 

 

Wszystkich zainteresowanych działkami w Kuźni Raciborskiej zapraszamy do kontaktu z tut. Urzędem z Referatem Gospodarki Nieruchomościami, a tym czasem prezentujemy film promujący mieszkania w Kuźni, który został zaprezentowany podczas dzisiejszej roboczej wizyty Wojewody i Parlamentarzystów w naszej Gminie.

FILM

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska