EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Spotkanie pełne uśmiechów

W dniu dzisiejszym Księżna Yorku Sarah Ferguson kolejny raz gościła w Rudach. W Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym spotkała się z dziećmi i ich Rodzicami przybyłymi z Ukrainy. Obecnie do przedszkola w Rudach uczęszcza 10 dzieci a do szkoły podstawowej 15 uczniów z Ukrainy. Przed spotkaniem z Księżną dzieci miały okazję spotkać Sznupka i otrzymały kolorowanki wydane przez Policję i Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej.

Spotkanie z Księżną nie miało oficjalnego charakteru ale było spontaniczne, ciepłe i radosne. Dzieci miały możliwość przytulić się do Księżnej, porozmawiać, odpowiedzieć na proste pytania, uśmiechnąć się. Księżna z zainteresowaniem i uwagą słuchała opowieści ich Rodziców. Obdarowywała wszystkich otrzymanymi wcześniej kwiatami oraz drobnymi upominkami a także zaprosiła do oglądania opowiadanych przez siebie bajek na You Tube. Prosiła, by dzieci i ich Rodzice nie tracili nadziei na pokój, mieli odwagę marzyć i uśmiechać się. Zapewniła wszystkich o swojej pomocy i pamięci. Dzieci podarowały Księżnej serce ze swoimi imionami, kwiaty w barwach ukraińskich i polskich oraz podziękowania z flagami Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Polski. W spotkaniu udział wzięli także: Sylwia Brzezicka-Tesarczyk Zastępca Burmistrza, dr Gabriela Mercik – przyjaciółka Księżnej i właścicielka Dr. Gabriela Clinic, ks. Jan Rosiek – gospodarz miejsca.

{gallery}2022/spotkanie_ksiezna{/gallery}

 

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska