EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Spotkanie władz Odry i Kuźni Raciborskiej

W poniedziałek 06.11 br. w Urzędzie Miasta Odry w Republice Czeskiej miało miejsce robocze spotkanie poświęcone projektom realizowanym w ramach Funduszu Mikro Projektów w Euroregionie Silesia. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Miasta Odry Libor Helis, Zastępca Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska Wojciech Gdesz, Sekretarz Miasta Roksana Pytlik, Skarbnik Anna Szostak oraz Delegacja Gminy Kornowac z Wójtem Grzegorzem Niestrojem.
W trakcie spotkania przedstawiono wstępny projekt budżetu wraz z dokumentacją techniczną dotyczą projektów miękkich i infrastrukturalnych, które . dotczą następujących działań:
– Organizacja Gminnych Dożynek. W 2024 r. planowane terminy tych wydarzeń to odpowiednio: Odry 17.08.2024 oraz Jankowice 08.09.2024.
– Organizacja obozów sportowych dla dzieci i młodzieży z Gminy Kuźnia Raciborska oraz Miasta Odry z nauką i doskonaleniem jazdy na nartach, snowboardzie oraz kajakarstwa.
– Budowa portu rowerowego z wiatą rowerową, stacją naprawy rowerów oraz strefą wypoczynku przy Szkole Podstawowej w Kuźni Raciborskiej oraz w mieście Odry.

We wtorek 07. 11 Burmistrz Miasta Odry Libor Helis oraz Zastępca Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska Wojciech Gdesz wzięli udział w warsztatach związanych z planem rozbudowy infrastruktury turystycznej w ramach Szlaku Wież i Platform Widokowych Euroregionu Silesia prowadzonych przez Stowarzyszenie Gmin Dorzecza Górnej Odry.

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska