EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

„Nowa droga przy Topolowej”. – sprostowanie

W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej podpisano umowę na realizację zadania: „Budowa drogi gminnej wewnętrznej ul. Topolowa w Kuźni Raciborskiej wraz z budową oświetlenia ulicznego”. To zupełnie nowa droga, która połączy ulicę Topolową z ulicą Strażacką. W czasie jej budowy wykonany zostanie także system kanalizacji. Wokół budowanej nowej drogi będzie można kupić działki budowlane. Działki będą uzbrojone. Teren ten znajduje się blisko centrum Kuźni Raciborskiej a jednocześnie w bardzo urokliwym miejscu niedaleko rzeki. O możliwości i warunkach ich zakupu zdecyduje Rada Miejska. Droga ta jeszcze nie ma nazwy. W toku jej powstawania musimy zdecydować, czy będzie kontynuacją ulicy Strażackiej, czy otrzyma zupełnie nową nazwę. Propozycje i projekt nazwy drogi będą szeroko konsultowane. Inwestycja budowy nowej drogi realizowana jest z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Droga powstanie w czasie 5 miesięcy od dnia zawarcia umowy, czyli do końca lipca 2023 roku. Wartość tej inwestycji wynosi 1.734.841,72 zł. Wykonawcą zadania jest Zakład Usług Budowlanych Marbud Mariusz Ogrodowski z Rybnika.

 

Bardzo przepraszamy za podanie nieprecyzyjnych informacji we wcześniejszej informacji o tym zadaniu. Istniejąca ulica Topolowa na chwilę obecną nie jest przewidziana do modernizacji ani do remontu. Staramy się o to we współpracy z powiatem raciborskim, gdyż droga podlega starostwu.

 

W celu uniknięcia nieporozumień wcześniejsza informacja z 8 marca zostaje usunięta.

 

{gallery}2023/topolowa2{/gallery}

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska