EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

95 lat LKS Ruda Kozielska

W sobotę i niedzielę 25-26 lipca Koziołki świętowały 95 urodziny. Zarówno w sobotę jak i niedzielę podczas Festynu Wakacyjnego nie było czasu na nudę.
Zaczęło się od burzy w sobotnie popołudnie i braku prądu. Na szczęście tuż przed początkiem imprezy udało się uporać z wszystkimi problemami. Impreza rozpoczęła się mecze o mistrzostwo „KOZI” pomiędzy OSP a LKS. Strażacka brać „była wyrozumiała” wobec jubilata, przegrywając 3:4. Sobotni wieczór należał do zespołu A TO MY i wszystkich chętnych do dobrej zabawy. Bawiono się długo. Część oficjalna zakończyła się po godzinie trzeciej, część nieoficjalna … ( właściwie się nie skończyła).
 Na początek niedzielnej części festynu turniej siatkówki. Uczestniczyło w nim sześć zespołów. Najlepszy okazał się team o nazwie Rodzina Konieczny, drugie miejsce dla Fajer Fox, zaś trzecie dla A to my. Jeszcze podczas trwania turnieju ruszyła sprzedaż losów. Główną nagrodą był telewizor 42 ” Panasanic, ponadto dużo sprzętu AGD, obiady, dzik, wiatrak, rower, drzewo opałowe, sprzęt sportowy oraz setki innych nagród.
 Godz. 16.00 to początek krótkiej oficjalnej części jubileuszu. Prezes Zarządu Wojciech Węglorz przedstawił pokrótce historię sportu w Rudzie Kozielskiej. Następnie minutą ciszy uczczono pamięć tych których już wśród nas nie ma. Puchary i wyróżnienia w imieniu Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Rudolfa Bugdoła wręczył Henryk Kaleta. Puchar w imieniu Zarządu Podokręgu Racibórz wręczył sekretarz Wydziału Gier Zbigniew Adamczyk. List gratulacyjny i pięć piłek w imieniu Przewodniczącego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS Tomasza Czerwięckiego wręczył Henryk Kaleta. Do gratulacji przyłączył się Burmistrz Gminy Kuźnia Raciborska Paweł Macha. List gratulacyjny w imieniu sąsiada za miedzy LKS Buk Rudy wręczył wiceprezes tego klubu Stefan Gruszka. Na zakończenie części oficjalnej wręczono pamiątkowe statuetki, które decyzją Zarządu LKS Ruda Kozielska otrzymali :
„Honorowy Koziołek ” : Dybała Stefan,  Goldman Herbert, Konieczny Horst, Mazurek Alfons, Mazurek Teodor, Miera Herbert, Morcinek Rudolf, Węglorz Wincenty.
„Złoty Koziołek” : Ficek Joachim, Kręcichwost Zygmunt, Pendzich Krystian, Węglorz Łucjan, Węglorz Roman.
„Srebrny Koziołek ” : Adamiak Marcin, Krawiec Adam, Masarczyk Andrzej, Ptaszek Robert, Szendzielorz Daniel.
 „Brązowy Koziołek” : Bachrej Marian, Belkius Katarzyna, Drazik Ernest, Konieczny Krystian, Musioł Rafał.
Po zakończeniu części oficjalnej trochę zabawy dla dzieci, zaś o godzinie 18.00 rozpoczął się koncert gwiazdy wieczoru. Wykonawca roku Telewizji TVS  Mirosław Szołtysek i Wesołe Trio porwały do zabawy setki przybyłych na ten koncert osób. Czas mijał szybko i przy aplauzie publiczności Mirosław Szołtysek zakończył swój występ. Nadal działo się jednak dużo ciekawych rzeczy. Rozegrano II Mistrzostwa Kozi w rzucie beretem. Zeszłoroczny wicemistrz Józef Paprotny okazał się najlepszy w tym roku.
Zeszłoroczny mistrz Joachim Ficek tym razem zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce dla Daniela Krawiec. Nie mogło zabraknąć tego co dzieci lubią najbardziej czyli „słodkiego deszczu” z cukierków i lizaków. Tuż po 21.00 rozlosowano główne nagrody loterii fantowej. To jednak nie koniec atrakcji. 21.45 to początek „Misterium ognia” w wykonaniu Bractwa Ognia Spaleni. Takiego pokazu nie było ani u nas ani w okolicy. Dużo ognia, tańca, zręczności w wykonaniu członków Bractwa naprawdę mogło się podobać. Gromkie oklaski też o tym świadczyły. Ogniowe popisy zakończyły oficjalny program festynu. Nie znaczyło to jednak, że impreza dobiegła końca. Amatorzy tańca mogli się bawić do woli przy muzyce zespołu A TO MY. Północ to początek nieoficjalnych mistrzostw w rzucie guminiokiem. Chętnych nie brakowało. Najlepszym okazał się Adrian Baszczok. Zabawa trwała jeszcze dość długo. Powoli jednak kończył się XVI Festyn Wakacyjny połączony z jubileuszem 95-lecia LKS Ruda Kozielska. Następny już za rok. 

Wojciech Węglorz

 

Prezes LKS Ruda Kozielska

 

{gallery}LKS_Ruda_Kozielska_2015{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top