EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Nowa karetka dla stacji w Kuźni Raciborskiej

Ambulans renault trafił 10 kwietnia 2020 r. do ratowników medycznych przy raciborskim szpitalu. Będzie służył w stacji w Kuźni Raciborskiej. 

Pieniądze na zakup w kwocie 400 tys. zł pochodzą z ministerstwa zdrowia. Przyznano je w sierpniu zeszłego roku. Ogromna liczba zamówień w całym kraju sprawiła, że dostawa opóźniła się do kwietnia. Jedyną ofertę złożyła w przetargu firma RATOWNIK-AMBULANSE Sp. z o.o. Sp. k. z Jabłonnej na kwotę 419 963,76 zł brutto. To nieco więcej niż miał do dyspozycji szpital, ale dyrekcja uznała, że z racji przypadającego na koniec kwietnia terminu rozliczenia dotacji, nie można było ryzykować przeprowadzania kolejnego postępowania. Zdecydowano więc o przyjęciu oferty. Resztę dołożył szpital ze swojego budżetu.

– Pojazd trafi do podstacji w Kuźni Raciborskiej, gdyż tam obecnie jeździ jeszcze najstarszy ambulans naszej floty. W trakcie są też prace nad ambulansem ufundowanym przez Eko-Okna S.A., ten ma dotrzeć w ciągu najbliższych tygodni. Takie pocieszenie w tych niełatwych czasach – informują ratownicy medyczni.   

Po konsultacjach z ratownikami, ambulans zostanie doposażony przez Gminę Kuźnia Raciborska, informuje burmistrz Paweł Macha.

 źródło: naszraciborz.pl , fot. FB/Ratownictwo Medyczne Racibórz

  

{gallery}2020/karetka{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska