EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Akcja „Bezpieczne ferie 2017”

Od piątku, 13 stycznia na terenie województwa śląskiego rozpocznie się akcja „Bezpieczne ferie 2017„. Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku zimowego.

Na czas trwania akcji, która potrwa do 27 lutego br. został uruchomiony całodobowy telefon interwencyjny. Pod numerem telefonu 32/207-70-77 można zgłaszać wszelkie błędy i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku.

Podczas „Bezpiecznych ferii 2017” pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej woj. śląskiego będą przeprowadzali kontrole turnusów figurujących w elektronicznej bazie wypoczynku (http://wypoczynek.men.gov.pl) w trakcie ich trwania.

Zgodnie z ustawą o Państwowej Inspekcji Sanitarnej do zakresu działania Państwowej Inspekcji Sanitarnej w dziedzinie bieżącego nadzoru sanitarnego należy kontrola przestrzegania przepisów określających wymagania higieniczne i zdrowotne między innymi w ośrodkach wypoczynku.

Problemy związane z niewłaściwymi warunkami higieniczno-sanitarnymi w miejscu wypoczynku dzieci i młodzieży należy zgłaszać do właściwych terenowo powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych, które sprawują nadzór nad warunkami wypoczynku w województwie śląskim.

BAZA WYPOCZYNKU

DANE TELEADRESOWE PSSE

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top