EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Akcja sprzątania w Rudzie Kozielskiej

Trochę później niż zwykle, ale przeprowadzono akcję sprzątania w Rudzie Kozielskiej. W piątkowe popołudnie dość liczna grupa osób zebrała się pod Domem Strażaka i zaopatrzywszy się w worki oraz dla bezpieczeństwa w kamizelki odblaskowe grupami ruszyła w wszystkie ulice aby pozbierać to co inni zostawili w rowach, na poboczach.

Prowadzona systematycznie już od kilku lat akcja sprawia, że tych „ciekawych” znalezisk jest coraz mniej. Przeważają różnorakie butelki, opakowania jednorazowe itp., trafiają się kołpaki i inne akcesoria samochodowe. Dzięki temu, że zebrała się dość liczna grupa osób, zarówno starszych jak i młodszych dość szybko uporano się z śmieciami.

Zobaczymy, czy nowa tzw. ustawa śmieciowa, która wchodzi w życie od lipca poprawi coś w tej materii, czy też dalej trzeba będzie pomagać naturze poprzez akcje sprzątania świata i temu podobne. Może społeczeństwo dorośnie i zrozumie to, że sami sobie szkodzimy wyrzucając byle jakie śmieci nie do kosza tylko gdzie popadnie.

Mamy nadzieję, że dzieci i młodzież którzy chętnie uczestniczyli w tej akcji szybciej i łatwiej zrozumieją, że warto dbać o czystość i porządek w najbliższym otoczeniu oraz że będą pilnować siebie i swoich znajomych.

Po zakończeniu akcji sołtys zaprosił wszystkich do świetlicy na słodki poczęstunek oraz lody i napoje chłodzące.

 

Wojciech Węglorz
Sołtys Sołectwa
Ruda Kozielska

{gallery}Ruda_Kozielska_sprzatanie_2013{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top