EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Badanie mobilności mieszkańców Województwa Śląskiego

Ruszają badania w ramach prac nad Regionalnym Planem Transportowym, w ramach których zrealizowane zostaną badania zachowań transportowych mieszkańców, pomiary natężenia ruchu na granicach województwa oraz badania ankietowe w wybranych centrach handlowych.

Cel i metoda badania

 

Powiedz nam jak, dokąd i czym się przemieszczasz, a my zrobimy wszystko, aby ułatwić Ci codzienne podróże.

Ankieterzy zapytają mieszkańców o sposoby przemieszczania się do pracy, szkoły, na zakupy lub do domu. Pytania będą dotyczyły:

 

celu podróży (adres),
środka transportu i przyczyny jego wyboru,
godziny rozpoczęcia i zakończenia podróży.

 

Zebrane informacje posłużą między innymi do lepszego dostosowania komunikacji publicznej do potrzeb podróżnych oraz do planowania transportu w województwie śląskim.

Organizator

 

Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski poprzez Departament Rozwoju Regionalnego, Referat – Regionalne Centrum Analiz i Planowania Strategicznego.

Czas trwania

 

Od września do listopada 2021 roku będą trwać badania mobilności mieszkańców na potrzeby Regionalnego Planu Transportowego.

Gdzie?

 

Badania ankietowe będą prowadzone w wylosowanych gospodarstwach domowych i w wybranych centrach handlowych na terenie całego województwa śląskiego.

Wykonawca

 

Pracownia Badań Społecznych PBS Sp. z o. o.

 

Każdy ankieter realizujący badanie będzie wyposażony w imienny identyfikator z logo firmy oraz list uwiarygodniający.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska