EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Bal na zakończenie ferii w Jankowicach

 

 

 

No tak, ferie zimowe 2013 możemy uznać za minione. Oficjalnie skończyły się w piątek 22 lutego. Od poniedziałku przedszkola i szkoły znów zaczną rozbrzmiewać radosnym gwarem. W Jankowicach gdzie przez dwa tygodnie przy współpracy z MOKSiR-em w Kuźni Raciborskiej realizowana była tegoroczna Akcja Zima trwają podsumowania. Jednym z jej ostatnich akcentów był czwartkowy Bal Przebierańców. Wzięło w nim udział wielu przedszkolaków i uczniów, ale również wielu aplikantów na przedszkolaków a dopiero potem uczniów. Popatrzmy więc na te sympatyczne i szczęśliwe buzie oraz niebanalne kreacje.

Dzieci z Jankowic, ich goście oraz młodzież gimnazjalna nie mogły narzekać na nudę podczas tegorocznych ferii. A wszystko za sprawą grupy osób, którym po prostu się chciało. To dzięki nim możliwy był wyjazd na basen, do kina i na łyżwy. Ktoś to przecież musiał koordynować, przyjmować zapisy i brać odpowiedzialność za grupę występując w roli opiekuna. To oni przygotowali misterny plan całej dwutygodniowej akcji a potem go realizowali. To dzięki dobrej woli kilku osób zorganizowano fantastyczny kulig i zajęcia sportowe. To dzięki ofiarności kilku osób dzieciaki mogły zajadać się jogurtami, ciastkami, naleśnikami z kremem czekoladowym. No i grochówką w samym środku lasu. Że co? Że słodycze są niezdrowe? Możliwe. Ale nie podczas ferii, Klub młodzieżowy wzbogacił się w sprzęt do unihokeja a dzieci przekonały się o tym, że mała wioska na obrzeżach gminy wcale nie musi być nudna. Nawet te najmniejsze.

To właśnie dla nich w czwartek 21 lutego zorganizowano bal przebierańców. I znów były frykasy i zabawa i konkursy tak bardzo uwielbiane przez dzieci. Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z tego wydarzenia. Patrząc na zabawę tych sympatycznych bąbli starszych i młodszych uśmiech sam pojawia się na naszych twarzach. I to chyba dla tego uśmiechu oraz uśmiechu na twarzach dzieci to wszystko mogło się zdarzyć. Nie widzę innych powodów. Wielkie dzięki!

Henryk Machnik
Sołtys Sołectwa
Jankowice

{gallery}bal_jan_2013{/gallery}

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top