EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Bania królową jesieni.

W sobotę 16 września na Festiwalu Bani w Rudzie Kozielskiej wystąpiły banie, które wyhodowali pan Mirosław Mura z Rudy Kozielskiej i pan Piotr Holewa z Raciborza. Oprócz prezentowanych olbrzymów swoją kolekcje dyń ozdobnych zaprezentował 6letni Filip Juraszek z Budzisk. Inni uczestnicy: państwo Aldona i Radosław Szostak z Rudy Kozielskiej, Stowarzyszenie „Turzanki” z sołectwa Turze, Zarząd Rady Osiedla Stara Kuźnia z sołtysem Bernardem Kowol oraz sołtys Krystian Konieczny z małżonką Kasią z zaprzyjaźnionego sołectwa Stanica, zaprezentowali tradycyjne potrawy, przetwory i wypieki o również tradycyjnym , ale wysublimowanym smaku.

 

Festiwal został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Kozio”  Radę Sołecką i OSP Ruda Kozielska oraz mieszkańców, z  otrzymanych środków małego grantu z Gminy Kuźnia Raciborska i przy współpracy Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Raciborzu. 

Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festiwalu składa sołtys Gizela Górecka.

 {gallery}2017/konkurs_dynia{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska