EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Bieg dla NIEPODLEGŁEJ

11 listopada o godzinie 9 w Kuźni Raciborskiej odbyła się XVIII edycja Biegu Niepodległości. Tegoroczna formuła biegu BIEGAMY DLA NIEPODLEGŁEJ była inna od dotychczas przyjętych, bo zawodnicy nie byli dzieleni na kategorie wiekowe. Bieg miał charakter sztafety, w której co minutę na trasę wybiegał jeden zawodnik. Zadaniem każdego z biegaczy było przebiegnięcie jednego kilometra, co w konsekwencji stu uczestników dało dystans stu kilometrów na stulecie niepodległości. W biurze zawodów każdy zawodnik otrzymywał koszulkę, numer startowy oraz pamiątkową przypinkę, a po wbiegnięciu na metę dyplom oraz specjalnie przygotowany przestrzenny medal zaprojektowany przez pracownika MOKSiR Jacka Gąskę, a będący odwzorowaniem godła Rzeczpospolitej Polskiej z 1 sierpnia 1919 roku.

Trasa biegu wiodła ulicami Działkowców i R. Lewandowskiego. Ostatni (setny) kilometr przebiegli wszyscy uczestnicy. Chwilę później odbyło się losowanie nagród wśród wszystkich biegaczy. Na zakończenie odśpiewano cztery zwrotki hymnu państwowego po czym wypuszczono w niebo dwieście biało-czerwonych balonów (sto białych i sto czerwonych).

źródło:tylkokuznia.info

 

{gallery}2018/biegi{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska