EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Chodnik Kolonia Renerowska

W dniu dzisiejszym miało miejsce podpisanie umowy na realizację zdania „Pełnienie funkcji Inwestora Zastępczego w ramach zadania: Rozbudowa drogi wojewódzkiej polegająca na budowie chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 919 w miejscowości Rudy”. Zadanie realizowane będzie w ramach programu WID 2021+.

 

Zawarta umowa dotyczy nadzoru inwestorskiego nad budową chodnika w Rudach Kolonii Renerowskiej. Inwestycja jest odpowiedzą na potrzeby mieszkańców zgłaszane od bardzo wielu lat w zakresie poprawy bezpieczeństwa przy drodze wojewódzkiej nr 919. Realizacja inwestycji odbywa się we współpracy pomiędzy naszą Gminą a Śląskim Urzędem Marszałkowskim.  Realizatorem umowy jest Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych Sp. Z o.o. z Rybnika. W podpisaniu umowy uczestniczyli Burmistrz Miasta Paweł Macha, Skarbnik Miasta Anna Szostak, Kierownik Referatu Inwestycji Piotr Staroń, z kolei Wykonawcę reprezentował Prezes Zarządu Pan Bogdan Przeliorz.

 

Chodnik w Kolonii Renerowskiej jest II etapem realizacji programu WID 2021+, pierwszy który jest w trakcie formalnego przygotowania dotyczy budowy chodnika przy drodze wojewódzkiej 425 w miejscowości Ruda Kozielska. 

{gallery}2023/chodnik_kolonia{/gallery}

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska