EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Do jesieni odnowią wylot z Rud na Bargłówkę

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach otworzył oferty na remont drogi wojewódzkiej od mostu w Rudach w powiecie raciborskim do skrzyżowania z DW 921 – droga na Stanicę. 

Technical Solutions Kędzierzyn Koźle (2,29 mln zł), Colas Polska Palędzie (2,76 mln zł), Drogopol-ZW Katowice (2,13 mln zł), Konsorcjum Hucz i Domax Boronów (2,42 mln zł), Strabag Infrastruktura Południe Wrocław (2,85 mln zł), Drogomex Dąbrowa Górnicza (2,31 mln zł) oraz Transkom Jaryszów (2,4 mln zł) – te firmy złożyły oferty w ogłoszonym przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach przetargu na remont nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 919 w miejscowości Trachy i Przerycie – etap I od km 28+360 do km 30+830. To odcinek dojazdu do A4 w kierunku od Rud w powiecie raciborskim do Sośnicy. ZDW ma na nie 2,8 mln zł netto. Oferenci zmieścili się w budżecie. 

Zadanie obejmuje naprawę warstw bitumicznych nawierzchni. W ramach zadania przewidziano naprawę poboczy z destruktu asfaltowego uzyskanego podczas frezowania nawierzchni, odtworzenie oznakowania poziomego, dostosowanie wysokościowe istniejących zjazdów prowadzących na nieruchomości przyległe. Termin wykonania 15.10.2019. 
– Wyremontujemy nawierzchnię od mostu w Rudach do skrzyżowania z DW 921. Zdążymy przed zakończeniem budowy nowego mostu, udało się skoordynować te zadania – informuje Michał Woś, odpowiedzialny za drogownictwo członek zarządu województwa śląskiego. 

 źródło: naszraciborz.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top