EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Figura Matki Boskiej znowu w Rudach


Rewitalizowana w ramach projektu „Szlak Matki Boskiej po obu stronach granicy” kolumna z z figurą Najświętszej Marii Panny powróciła do Rud. Wczoraj na skrzyżowaniu ulic: Rogera i Cysterskiej odbyło się ponowne ustawienie odnowionej figury Matki Boskiej. Kolumna z figurą powstała w roku ok.1870 w stylu neobarokowym. Jej autorem jest prawdopodobnie Jan Baltazar Janda. Przez lata figura była malowana różnymi farbami i narażona na działanie czynników atmosferycznych. W czasie renowacji została oczyszczona, uzupełniono ubytki oraz przywrócono jej oryginalny wygląd. Kolumna z figurą Matki Boskiej znów zachwyca swoim pięknem.

Rewitalizacja została przeprowadzona w ramach projektu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska Fundusz Mikroprojektów 2014-2020 w Euroregionie Silesia. Projekt realizowany jest we współpracy z miastem Odry. Całkowity koszt projektu to: 47.167,00 Eur z czego dofinansowanie to kwota 30.000,00 Eur (63,60%). Powstanie także mapa z wytyczonym szlakiem maryjnym oraz folder promujący miejsca zaznaczone na szlaku.

{gallery}2020/kolumna_maryjna{/gallery}

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska