EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Gmina Kuźnia Raciborska partnerem Górnika Zabrze w październikowym meczu z mistrzem Polski Lechem Poznań!

Gmina Kuźnia Raciborska partnerem Górnika Zabrze w październikowym meczu z mistrzem Polski Lechem Poznań!

Szczęśliwie zakończyło się dla Gminy Kuźnia Raciborska losowanie Partnerów Społecznych, czyli gmin współpracujących z Górnikiem Zabrze w ramach programu „Klub Kibiców Śląskich Miast”. Kuźnia Raciborska, wraz z Miasteczkiem Śląskim, będą partnerami meczu Górnik Zabrze – Lech Poznań zaplanowanego przy ul. Roosevelta w Zabrzu w dniu 15 października 2022 r.

To oznacza, że po dwuletniej przerwie dzieci i młodzież z naszej Gminy znowu będzie można zobaczyć, na stadionie lub przed telewizorem, w eskorcie dziecięcej wyprowadzającej piłkarzy na murawę. Grupa mieszkańców Gminy otrzyma darmowe bilety na mecz, a Gmina Kuźnia Raciborska będzie miała możliwość zaprezentowania się na zabrzańskiej arenie w trakcie meczu i w przerwie.

Losowanie miało miejsce we wtorek 12 lipca 2022 r. w trakcie spotkania Prezydenta Miasta Zabrze, Pani Małgorzaty Mańka – Szulik z przedstawicielami 16 gmin. Prezydent Zabrza podziękowała władzom zaprzyjaźnionych miast i miejscowości za dotychczasową współpracę, jak również przedstawiła wszelkie działania, które w ostatnim czasie dzieją się wokół klubu 14-krotnych Mistrzów Polski. Gminę Kuźnia Raciborska reprezentowali Sekretarz Miasta Dominik Klimanek oraz pracownicy Urzędu Miejskiego Piotr Staroń i Joanna Migus. 

Wyniki losowania przedstawiały się następująco: 

Górnik Zabrze – Raków Częstochowa (Libiąż, Czerwionka-Leszczyny)

Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok (Knurów, Tworóg)

Górnik Zabrze – Piast Gliwice (Zbrosławice, Gierałtowice)

Górnik Zabrze – Lech Poznań (Kuźnia Raciborska, Miasteczko Śląskie)

Górnik Zabrze – Widzew Łódź (Sośnicowice, Toszek)

Górnik Zabrze – Legia Warszawa (Bierawa, Głogówek)

Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław (Ornontowice, Piekary Śląskie)

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin (Pilchowice, Rydułtowy)

{gallery}2022/gornik{/gallery}

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska