EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Gminny konkurs plastyczny „Polska moja Ojczyzna” Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej „Śpiewamy dla Niepodległej” oraz wspólne odśpiewanie hymnu

9 listopada w Sali MOKSiR odbyło się rozstrzygniecie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Polska, moja Ojczyzna” zorganizowanego dla dzieci w wieku lat 3-6. Na konkurs wpłynęło 370 prac z całej Polski.

Następnie odbył się Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej „Śpiewajmy dla Niepodległej” zorganizowany przez Przedszkole Nr 2 w Kuźni Raciborskiej, Oddział Zamiejscowy w Turzu Przedszkola Nr 1 w Kuźni Raciborskiej oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Kuźni Raciborskiej. Na zakończenie konkursu dla dzieci obył się spektakl teatralny „Od Popiela do Piasta”.

W trakcie uroczystości o godzinie 11.11 odbyło się wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego w ramach akcji bicia rekordu w ilości polskich przedszkolaków i uczniów śpiewających hymn w tym samym czasie.   

W akcje śpiewania hymnu włączyły się również Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej oraz Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Rudach.  

{gallery}2018/konkurs_plastyczny{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska