EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Gminny Konkurs Tańca „Tańcz, nie żałuj podłogi”

Z końcem kwietnia Przedszkole nr 1 w Kuźni Raciborskiej z Oddziałem Zamiejscowym w Turzu realizując plan roczny dotyczący zagadnień muzycznych, zorganizowało Gminny Konkurs Tańca pod hasłem „Tańcz, nie żałuj podłogi”.

Konkurs odbył się na deskach MOKSIRU. Wzięła w nim udział grupa przedszkolaków z Rud przygotowanych pod kierunkiem pani Aliny Chroboczek, z Przedszkola nr 2 z Kuźni Raciborskiej przygotowanych pod kierunkiem pani Anny Gańdziarowskiej i pani Ewy Kanak i oczywiście grupa 5 latków z naszego przedszkola przygotowanych pod kierunkiem pani Klaudii Trestki. Jury w składzie : dyrektor  Przedszkola z  Rud Kornela Hoinza, dyrektor  Przedszkola nr 2 z Kuźni Raciborskiej Kornelia Reichel , pani Anna Kijek z naszej Rady Rodziców oraz przewodnicząca Jury pani Anita Grycman manager mażoretek Arabeska z Zawady Książęcej.

To były niesamowite popisy taneczne a po nich występy mażoretek przygotowanych pod kierunkiem pani Aldony Gawron – Krupy, które przyjechały do nas z managerkami: Weroniką Riemel i Anitą Grycman aby wystąpić gościnnie podczas naszego konkursu. Sala pękała w szwach, publiczność nie mogła wyjść z podziwu o czym świadczyły gromkie brawa. Po części tanecznej czas na bajkę muzyczną pt „Kopciuszek” przygotowaną pod kierunkiem pani J. Sroki. Aktorami były dzieci 6 letnie, które zagrały profesjonalnie. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji przedstawienia. 

Po bajce jury ogłosiło werdykt: wszystkie grupy były wspaniałe i każda z grup otrzymała nagrodę i dyplomy a pozostałe dzieci uświetniające naszą imprezę otrzymały słodkości. Rozdaniem nagród i dyplomów zakończyliśmy konkurs. Imprezę uważamy za udaną. Dziękujemy wszystkim za słowa uznania.

Przedszkole Nr 1 w Kuźni Raciborskiej

z Oddziałem Zamiejscowym  w Turzu

 

ZDJĘCIA

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top