EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów miast i gmin

Powiat Raciborski serdecznie zaprasza we wtorek 13.10.2015 r. , na Zamek Piastowski w Raciborzu o godzinie 17.00 na wykład pt.: „ Zamki i pałace ziemi raciborskiej”, który wygłosi Pan Mariusz Mrozek.

Kolejny wykład z serii Historia lokalna odbędzie się 3.11.2015 r. o godzinie 17.00 również na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Tematem wykładu będzie: „Jerzy Socha – życie i działalność raciborskiego pisarza i polemisty z XVI wieku”, który wygłoszą Panie Ewa Koczwara i Ewa Kuźnik.

 Projekt organizowany jest przez Powiat Raciborski oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej. Głównym celem projektu jest wzmocnienie i aktywne kształtowanie tożsamości regionalnej, wspieranie pozytywnych stosunków i dialogu pomiędzy większością polską i mniejszością niemiecką oraz ukazanie wzajemnego przenikania się wielu kultur w życiu danej miejscowości.

Źródłem finansowania projektu są środki Mniejszości Niemieckiej będące w dyspozycji Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych pochodzące z wcześniejszych dotacji Rządu Niemieckiego.

ZAPRASZAMY!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top