EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

III edycja RowerON-u zbliża się wielkimi krokami. Zapisy od 17 do 30 kwietnia!

Projektu „RowerON” chyba nikomu w naszym regionie nie trzeba już przedstawiać. To największa impreza rowerowa w regionie. Nasze wezwanie: „wsiadaj na koło, będzie wesoło!” od dwóch lat zbiera rzesze rowerzystów z regionu, zarówno cyklistów-pasjonatów, jak i nowicjuszy do przeżycia wspaniałej i niezapomnianej przygody. Możemy zatem oficjalnie ogłosić: wiosna za pasem, wyciągajcie z piwnic rowery i szykujcie się do RowerON 2023!

Na początku chcemy się pochwalić. RowerON dostał nominację w konkursie SGL LOCAL PRESS 2021 i 2022 do nagrody za najlepszą „akcję społeczną” zorganizowaną przez wydawnictwa lokalne w całej Polsce! To dzięki Wam uczestnikom I i II edycji. Dziękujemy!

A jeśli dopiero teraz dowiedziałeś się o RowerON-ie i chcesz wziąć w nim udział jak już ponad 2500 rowerzystów, podpowiadamy – wyzwanie rowerowe RowerON to propozycja dla każdego! Niezależenie od tego czy jeździsz na rowerze od lat, czy dopiero zaczynasz, czy lubisz jeździć samotnie, czy razem z rodziną lub przyjaciółmi – RowerON to propozycja nie do odrzucenia.

Nasza inicjatywa powstała z potrzeby aktywności, odreagowania stresów dnia codziennego, a także chęci odkrywania uroków regionu, w którym mieszkamy. Rower to wolność i idealny trening, a RowerON to gwarantowana dobra zabawa i wspaniała przygoda. Zainteresowany?!

Co przygotowaliśmy dla Was w tym roku?  Prawie 700 km niezapomnianej przygody!

A dokładnie 16 zupełnie nowych tras na terenie aż 8 powiatów/miast: raciborskiego, wodzisławskiego, gliwickiego, Rybnika, Żor i Jastrzębia-Zdroju, a także nowego w tym roku powiatu pszczyńskiego i Ziemi Opawskiej w Czechach.

Trasy są zróżnicowane – mierzą 31-67 km i przebiegają w rozmaitym terenie (asfalt, szuter, las, pola). Są dostosowane zarówno dla amatorów, jak i zaawansowanych rowerzystów i w większości przebiegają po oficjalnych ścieżkach rowerowych regionu. Co ważne, każda z tras została sprawdzona i przejechana przez naszą ekipę i możemy z czystym sumieniem zapewnić Was, że poznacie przepiękne miejsca, do których z pewnością będziecie chcieli wracać częściej.

Wybrane trasy różnią się poziomem trudności, ale przejedzie je zarówno osoba początkująca, czy zaawansowany rowerzysta, ale oczywiście każda trasa będzie wymagała wysiłku fizycznego – i o to chodzi! Trasy będą świetną okazją na całodniową wycieczkę z rodziną czy znajomymi, szybki przejazd po pracy, czy też fragment dłuższej wyprawy. Każdą trasę w tym roku oznaczymy symbolem trudności – łatwa, średnia, trudna, by ułatwić uczestnikom wybór tras dostosowanych do swoich umiejętności. Szczegóły tras będziemy publikować wkrótce od 10 do 31 maja na grupie @RowerON na Facebooku i na stronie www.roweron.pl

 

Wsiadaj na koło, będzie wesoło… i bezpiecznie

Przejechanie prawie 700 km to ogromny wyczyn, ale też… spore ryzyko. Dlatego w tym roku wyjątkową uwagę zwracamy na Wasze bezpieczeństwo i będziemy przypominać o zasadach pierwszej pomocy i zasadach bezpiecznego poruszania się rowerzystów w ruchu drogowym. I już dziś przypominamy – roweronowcy na trasach RowerON-u, ale również na innych rajzach jeżdżą w kaskach rowerowych!

RowerON jedzie za granicę!

Czekaliśmy na to. 3 edycja RowerON przybiera charakter międzynarodowy! Grzechem byłoby nie skorzystać z terenów czeskiego przygranicza i nie pojeździć po przepięknych terenach Ziemi Opawskiej. Na ten moment możemy Wam zdradzić, że czeskie trasy to prawdziwa „petarda” tegorocznego RowerON-u. Będziecie zachwyceni!

5 tras na medal, 16 na Mistrza

Gdy już zapoznasz się z zaproponowanymi przez nas trasami, wybierz co najmniej 5, które przejedziesz, żeby zdobyć unikatowy medal. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś przejechał wszystkie – wówczas zostaniesz Mistrzem RowerON-u i zyskasz oprócz medalu szansę na zdobycie fantastycznych nagród! Na każdej trasie zrobisz zdjęcie w wyznaczonym przez na punkcie, a w październiku na koniec RowerON-u wyślesz nam wszystkie zdjęcia z przejechanych tras celem weryfikacji.

Więcej czasu, mniej wymówek!

Słuchając Waszych sugestii, wydłużamy też czas trwania wyzwania o ponad 2 tygodnie! W tym roku startujemy już 3 czerwca i jeździmy do 21 października, czyli mamy aż 4,5 miesiąca lub 144 dni. To mnóstwo czasu! Chcemy żeby każdy z Was mógł ukończyć wyzwanie i tym samym zdobyć unikatowy medal, tytuł MISTRZA RowerON-u i powalczyć w specjalnych challange’ach o super nagrody.

I już dziś zapraszamy na oficjalny start RowerON-u 3 czerwca do parku Roth w Raciborzu na godz. 11.00. Będzie się działo!

Dodatkowa zabawa w challenge’ach

Lubisz rywalizację? To mamy coś dla Ciebie. Podczas RowerON-u odbędą się 3 specjalne challenge i do zdobycia będą dodatkowe cenne nagrody. Szczegóły wkrótce.

 

Zapisy do III edycji RowerON-u startują już 17 kwietnia. Nie przegap!

W zeszłym roku rejestracja tysiąca uczestników poszła błyskawicznie. Dlatego bądź czujny!

 

Zapisy do 3 edycji ruszają 17 kwietnia i potrwają 2 tygodnie do 30 kwietnia.

Link do rejestracji:  https://app.evenea.pl/event/roweron2023/

 

Liczba miejsc z pakietami startowymi jest ograniczona! W tym roku mamy dla Was 1200 pakietów startowych (bezpłatnych i płatnych). Ci którzy, nie załapią się na pakiety będą mogli się zapisać w transzy OPEN bez pakietów startowych, ale będą jeździć na tych samych zasadach co pozostali uczestnicy. Uwaga – w tym roku będą do wyboru:

1. pakiet bezpłatny

2. pakiet płatny z koszulką

I od razu podpowiadamy, dlaczego warto kupić pakiet z koszulką. W tym roku również ogłaszamy „konkurs koszulkowy”. Wystarczy więc zakupić koszulkę z pakietem i na min. 5 trasach zrobić sobie zdjęcie w koszulce RowerON2023, by wziąć udział w dodatkowym super konkursie z rewelacyjnymi nagrodami. Nagrodą główną w tym konkursie będzie markowy rower i inne cenne nagrody!

Wyjątkowe koszulki z logo RowerON 2023!

Podobają Wam się logotypy naszych wyzwań? Przygotowaliśmy dla Was specjalne koszulki sportowe z naszym tegorocznym zwierzakiem – bobrem, które idealnie nadają się na rowerowe wycieczki, a zarazem będą też wspaniałą pamiątką na długie lata. Koszulki można otrzymać zamawiając płatny pakiet startowy lub osobno na stronie https://sklep.nowiny.pl/ .

RAMOWY HARMONOGRAM RowerON2023:

17 – 30 kwietnia – rejestracja uczestników

22 maja – 9 czerwca – odbiór bezpłatnych i płatnych pakietów startowych przez uczestników w wybranych podczas rejestracji punktach odbioru

10 – 31 maja – prezentacja 16 tras RowerON2023 (www.roweron.pl i FB RowerON)

3 czerwca  – oficjalny start RowerON2023 – event – Racibórz, Park Roth, godz.11.00

3 czerwca – 21 października – realizacja wyzwania przez uczestników – przejechanie minimum 5 z 16 tras zaproponowanych przez Organizatora (w trakcie trwania projektu dodatkowo trzy specjalne czelendże, „konkurs koszulkowy” oraz dodatkowe eventy z nagrodami od sponsorów)

22 – 25 października – wysyłanie do Organizatora podsumowania wyzwania (tj. zdjęć z tras) przez uczestników celem przyznania unikatowych medali, oraz zgłoszeń w „konkursie koszulkowym”.

2 grudnia  – relacja LIVE z zakończenia RowerON2023 i wytypowanie zwycięzców nagród w „konkursie koszulkowym” i wśród Mistrzów RowerON-u

29 listopada – 31 grudnia – odbiór medali w punktach odbioru

 

Bądź na bieżąco!

Koniecznie dołącz do grupy @RowerON na Facebooku, gdzie znajdziesz bieżące informacje o przebiegu wyzwania, dużo inspiracji i całe mnóstwo pozytywnej energii.

Wsiadajcie na koło, zakręcimy Was w lato na wesoło!

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz jak przebiegał RowerON 2022 tutaj


Organizatorem III edycji RowerON-u jest Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o. Wydawnictwo Nowiny, jako wydawca tygodników Nowiny Raciborskie, Nowiny Wodzisławskie, bezpłatnych czasopism Magazyn Rybnicki, Nowiny Jastrzębskie, Nowiny Żorskie, regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl (zasięg działania – Subregion Zachodni woj. śląskiego), portal JastrzebieOnline.pl, Agronowiny.pl, serwisu rekrutacyjnego Praca.nowiny.pl oraz pomysłodawca i organizator wielu akcji społecznych, od wielu lat promuje lokalny patriotyzm, tradycje i zdrowy styl życia. Nasze projekty tego typu np. „Cudze chwalicie, swego nie znacie – Skarby Ziemi Raciborskiej i Wodzisławskiej”, „100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości”, „Kupuję-Ratuję”, „Kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty”, konkurs „Czas na Śląskie”, „Festiwal Przedsiębiorczości”, „InspiratON. Czas na Zawodowców”, „Dni Otwartych Drzwi” od lat cieszą się uznaniem i mają duży rezonans społeczny i medialny, a nawet zdobywają uznanie w ogólnopolskich konkursach branżowych.

Scroll to Top