EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Informacja dotycząca uroczystości 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kuźni Raciborskiej uprzejmie informuje, że uroczystość 50-lecia Pożycia Małżeńskiego odbędzie się na początku przyszłego roku. Dokładny termin zostanie podany w zaproszeniach.

Powodem opóźnienia organizacji tego ważnego jubileuszu jest brak medali za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, które przyznaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Wojewody Śląskiego, po uprzednim przesłaniu wniosków przez Urząd Stanu Cywilnego.

Według  informacji uzyskanej ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, przyczyną dłuższego oczekiwania w 2018 roku jest rekordowo duża ilość wniosków o nadanie tych medali.

Ponadto wyjaśniam, że uroczystość organizowana jest  dla wszystkich Szanownych Jubilatów, którzy w danym roku kalendarzowym nabyli ten status, a więc i dla tych z miesiąca grudnia. Właściwy termin tej uroczystości winien być wyznaczony po zakończeniu tego roku.

Przy okazji bardzo proszę małżeństwa, które w 2019 roku obchodzić będą 50-lecie związku, a zawarli go poza USC w Kuźni Raciborskiej, o zgłaszanie tego do USC – tel. 32 419 14 69 w terminie do końca lutego 2019 roku.

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top