EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Kolejna INDUSTRIADA już za Nami

W sobotę 13 czerwca po raz szósty na Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach odbyła się INDUSTRIADA. Impreza odbywa się od 2010 roku na obiektach należących do Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego i ma na celu promocję obiektów znajdujących się na Szlaku.

Podczas tegorocznej edycji INDUSTRIADY na Stacji w Rudach można było skorzystać z przejazdów wąskotorówką na trasie Rudy-Paproć-Rudy oraz Rudy-Stanica-Rudy zabytkowym parowozem LAS 49, lokomotywą spalinową Lxd2 oraz elektrowozem Siemensa z 1896 r.

W trakcie imprezy grupy rekonstrukcyjne z Wrocławia, Czech oraz Rud prezentowały życie codzienne w latach 30. XX w. oraz przedstawiły inscenizację nalotu na Stację w Rudach. Dla najmłodszych uczestników odbył się pokaz makiet kolejowych, gra terenowa „W poszukiwaniu czapki naczelnika”, animacje plastyczne oraz zawody w Bezpieczeństwie o Ruchu Drogowym i pokaz sprzętu policyjnego.

Tegoroczną INDUSTRIADĘ wsparł Powiat Raciborski oraz Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu.

            Za współpracę przy organizacji imprezy dziękujemy również wolontariuszom, a także pracownikom Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach, Bistro Peron 2, Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej oraz Referatu Edukacji, Sportu i Promocji Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej.

 

Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach

 

 {gallery}industriada_2015{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top