EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Mikołajki w Rudzie Kozielskiej – 2014

Tradycyjnie już początek grudnia to święto górniczej braci czyli Barbórka. Krótko po Barbórce świętują dzieci, bo przychodzi do nich Święty Mikołaj, który przynosi im prezenty. Każdego roku świetlica w Rudzie Kozielskiej organizuje dla maluchów wieczór mikołajkowy. Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli oraz zaangażowania miejscowych organizacji udaje się sprawić trochę radości tym najmniejszym obywatelom naszej małej społeczności.

Nie inaczej było i w tym roku. W piątkowy wieczór z świetlicy zebrało się kilkadziesiąt osób i oczekiwało na przybycie Mikołaja. warunki pogodowe nie sprzyjały podróży  z dalekiej Laponi. Brak śniegu sprawił, że renifery dostały wolne, zaś Mikołaj musiał przebyć drogę pieszo. Czego jednak nie robi się dla grzecznych dzieci, a przecież w Rudzie Kozielskiej innych nie ma. Tak więc Mikołaj pojawił się w świetlicy oznajmiając swoje przybycie dźwiękiem swojego magicznego dzwonka. Po przywitaniu, trochę zmęczony Święty Mikołaj ( z Laponi jest przecież bardzo daleko) usiadł i wysłuchał kilku wierzy i piosenek  o Mikołaju i nie tylko.

Następnie najważniejsza część wizyty czyli rozdanie prezentów. Każde dziecko podchodziło krótko rozmawiając z Mikołajem i odbierało swoją paczkę. Widać było ,że prezenty sprawiły dzieciom wiele radości.  Po rozdaniu paczek Mikołaj jeszcze raz zaprosił wszystkie dzieci do siebie i częstował ich pysznym cukierkami. Niestety czas wizyty Mikołaja nieubłaganie dobiegał końca, musiał wędrować dalej, bo w innych miejscowościach dzieci już z utęsknieniem na niego czekały.

Dzieci pożegnały Mikołaja, który obiecał, że za rok znów zawita do Rudy Kozielskiej, ponieważ spotkał tu bardzo grzeczne dzieci. Mimo, że Mikołja udał się w dalszą podróż, dzieci jeszcze dość długo bawiły się w świetlicy. Dla nich, ale również dla przybyłych z nimi mam, ojców, babć i dziadków przygotowane wielkie słodkości oraz aromatyczną kawę i herbatę. Tak więc ten mikołajkowy wieczór zapewne zostanie bardzo miłym wspomnieniem dla jej
uczestników.

 W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim pomocnikom świętego Mikołaja. Dziękujemy Kołu Gospodyń, OSP Ruda Kozielska, LKS Ruda Kozielska oraz wszystkim innym którzy pomagali przy organizacji i przeprowadzeniu wieczorku mikołajkowego.

Wojciech Węglorz

Sołtys Sołectwa Ruda Kozielska

 

{gallery}mikolajki_2014{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska