EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Nabór uzupełniający – Odnawialne Źródła Energii – projekt partnerski

Szanowni Mieszkańcy!

Od dnia 18 do 25 maja br. będzie możliwość składania wniosków o wpisanie na listę rezerwową w projekcie dofinansowania instalacji urządzeń OZE czyli: instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła c.w.u. (ciepła woda użytkowa), pomp ciepła c.o.+c.w.u (centralne ogrzewanie + ciepła woda użytkowa),  kolektorów słonecznych i kotłów na pellet (biomasę).

Wnioski można składać osobiście w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej, wysłać przesyłką pocztową, wysłać w wersji elektronicznej za pośrednictwem e-PUAP podpisanym podpisem kwalifikowanym/profilem zaufanym lub wysłać za pośrednictwem e-mail na adres: poczta@kuzniaraciborska.pl (wszystkie szczegóły w Regulaminie). 

Celem naboru uzupełniającego jest utworzenie listy rezerwowej dla projektu projektu partnerskiego pn. „Odnawialne źródła energii poprawą jakości środowiska naturalnego na terenie Gmin Partnerskich: Tarnowskie Góry, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Krupski Młyn, Kuźnia Raciborska, Nędza, Lelów, Psary, Sośnicowice, Tworóg.”. Całość projektu partnerskiego opiewa na łączną kwotę ponad 62 mln zł w tym blisko 53 mln zł dofinansowania, co pozwoli na realizację 3598 instalacji, z czego na terenie Gminy Kuźnia Raciborska zostanie zamontowanych 408 instalacji, a koszty realizacji tego projektu na terenie naszej Gminy to ponad 8 mln złotych.

Nabór uzupełniający ma za zadanie znaleźć chętnych do udziału w projekcie w miejsce osób, które zrezygnowały lub z innych powodów nie wezmą udziału w projekcie. Gmina Kuźnia Raciborska dysponuje ograniczoną ilością dostępnych instalacji OZE. W związku z tym, że cały czas trwa podpisywanie umów z mieszkańcami bądź składanie rezygnacji z projektu, docelowa liczba instalacji, które znajdą się w naborze uzupełniającym się zmienia. Informujemy Państwa że na dzień dzisiejszy dostępnych jest około 30 instalacji OZE (instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła c.w.u. (ciepła woda użytkowa), pompy ciepła c.o.+ c.w.u (centralne ogrzewanie + ciepła woda użytkowa),  kolektory słoneczne i kotły na pellet (biomasę).

Przetarg na poszczególne instalacje OZE został ogłoszony w dniu 12 marca br., wyłonienie wykonawców i realizacja instalacji u mieszkańców nastąpi dopiero po podpisaniu umowy o dofinansowanie z Urzędem Marszałkowskim (przewidywany termin – sierpień 2020 r.). Zakładamy na tę chwilę, że pierwsze prace montażowe ruszą w IV kwartale br., bądź na początku 2021 roku.

Pliki do pobrania:

  1. Zarządzenie Burmistrza Nr B.0050.124.2020 z dnia 12 maja 2020 r. (pdf)
  2. Regulamin naboru uzupełniającego (pdf)
  3. Deklaracja udziału w projekcie (doc)
  4. Deklaracja udziału w projekcie (pdf)
  5. Ankieta doboru instalacji (doc)
  6. Ankieta doboru instalacji (pdf)
  7. Pełnomocnictwo (doc)
  8. Pełnomocnictwo (pdf)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top